Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego i polipowość jelita


Gość izolda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat.Choruje od 2003 na wrzodziejące zapalenie jelita grube. Miałam kolonoskopie w sierpniu 2008 wycięto mi 8 polipów powyżej 1 cm . rozpoznanie histopatologiczne .*fragmenty błony śluzowej jelita grubego częsciowo z powierzchniowymi naciekami,nadżerkami z masywnym naciekiem limfo-i granulocytów tworzące ognisko mikroropnie w świetle poszerzonych krypt.Czyny proces zapalny błony śluzowej jelita.* Również miałam kolonoskopie w innym szpitalu10.11.08 i wyszło mi polipowatość poprzecznicy,a wrzodziejące zapalenie jelita grubego w remisji. rozpoznanie histopatologiczne :* Adenomata tubularia cum dysplsia minoris gradus.* Moje pytanie brzmi czy się opracować już czy czekać .Chciała dodać ze panuje w przyszłym roku koło lipca starać się o potomstwo.Biore leki obecnie imuran 50mg2x1 i pentaze 500mg3x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym jeszcze pobrać leki przez około pół roku i wykonać kontrolną kolonoskopię po tym leczeniu. Dopiero po wyniku następnej kolonoskopii zadecydować o dalszym postępowaniu. Zabieg jak na razie raczej tylko w chwili powikłań (ropień, przetoka, perforacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. A co pan sądzi o ciąży w taki wypadu. Czy to jest bezpieczne w uczynnianiu ciąży i czy dziecku nic nie będzie? A może decydować się na potomstwo dopiero po wycięciu poprzecznicy? Mam wiele obawy ze zrobi się z tego nowotwór złośliwy. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×