Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka z nici


Gość Daniel z Radomia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel z Radomia

Byłem ostatnio operowany w Radomiu. Wycięto mi dwie przetoki okołoodbytnicze. Zaszyto i następnego dnia wypuszczono do domu. Nic nie zalecono i nic nie przepisano na ból jak tylko to że mam skontaktować się z chirurgiem. Nie powiedziano czy mam miec jakąś dietę lekkostrawną, czy moge się wykąpać czy nie, czy robic opatrunki, kiedy i czy wogóle zdjąć nici itd.Zwymiotowałem tego samego dnia(chyba z osłabienia) a nad ranem trafiłem do drugiego szpitala bo ok. 5 godzin krwawiłem tak jakby odkęcić kran i leciało a nie kapało ze mnie. Kiedy wyszedłem poszedłem zgodnie z zaleceniem do chirurga proktologa, ale nie tego co mnie operował bo był gburowaty i nic kompletnie nie wytłumaczył co dalej. Poszedłem do innego chirurga proktologa i zdjął mi dwie nici a trzecią zostawił bo była głęboko w odbycie i nie chciał mi nic uszkodzić. Okazuje się że nie potrzebnie się martwił. Innej nici nie zauważył lub nie ruszył i zarosła. Dziś byłem niestety a może stety u tego chirurga proktologa, który mnie operował prywatnie to usunął mi dwie nici. Zarośniętą z której stworzyła się przetoka i na zewnątrz jątrzyła się ropa i druga nic, która była wewnątrz. Mam pytanie . Czy ta przetoka z nici normalnie sie zagoi , czy będzie jednak potrzebna kolejna operacja?On jest tak gburowaty że nic nie mówi zaczynam sie martwić. Drugie moje pytanie to to czy to normalne że odkryta śluzufka kiedy się goi w okolicy odbytu to cieknie z niej ropa?Co na to począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma pewności czy w chwliki obecnej dojdzie do wygojenia przetoki z nićmi. Ze śluzówki nie powinna cieknąć ropna wydzielina. Może warto by było wykonać wymaz na badanie bakteriologiczne, a następnie włączyć odpowiedni antybiotyk zgodnie z antybiogramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×