Powikłania po operacji przepukliny pachwinowej

użytkownik
Kasia

Mój dziadek przeszedł kilka miesięcy temu operacje przepukliny pachwinowej. Operacja się udała jednak jakieś trzy miesiące temu pojawiły się u niego bardzo silne bóle brzucha, szczególnie w miejscu operowanym. Dziadek miał robione badania krwi, które nie wykazały nic, OB nie było podwyższone, także usg niczego nie wykazało, a bóle nie ustępują, są coraz silniejsze, nie są ciągłe tylko napadowe, a w czasie takiego napadu blizna robi się twarda. Co może być przyczyna tak silnych bólów i czemu żadne badania nic nie wykazują?

Reklama
użytkownik
stappler

Na pewno należy udać się z chorym na konsultację do chirurga ogólnego. Jeśli w chwili napadu bólu dochodzi do jakichkolwiek zmian w zakresie blizny może to świadczyć o wznowie przepukliny lub prawdopodobnie może doszło do zrostu pętli jelita z blizną od strony wnętrza jamy brzusznej. Jednak, aby potwierdzić lub zaprzeczyć moim przypuszczeniom należy udać się do chirurga i zbadać się oraz możliwe, że będzie trzeba dodatkowo wykonać kolonoskopię.
Pozdrawiam.

użytkownik
mirek

Jestem mirek mialem operacie prszepuchliny i boli 7 dni po operaci i nerki

użytkownik
Karol

Witam .
Miałem operację 11 maja 2011 roku i kilka dni mnie bolało , ale lekarz mowil ze to normalne i musialem to rozchodzic. Lecz nie dawno zauwazylem ze z tej strony co mialem przepukline zaczeło powiększać mi sie sie jadro i jest duzo wieksze od drugiego... nie wiem cio mam z tym zrobić. czasami mam jeszce do tego bole i takie klucie tam gdzie miałem ta przepukline . Czekam na jakies rady.
Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź