Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Postępowanie po plastyce przepukliny pępkowej


Gość Lidia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji przepukliny pepkowej metoda laparoskopową. Operacja była 17 wrzesnia. Od poczatku miałam dolegliwosci typu bóle brzucha, potem trafiłam drugi raz do szpitala. Okazało sie, że jest to surowiczak .Po kilku miesiacach trafiłam trzeci raz do szpitala z temp, biegunka i wymiotami. Lekarz nie widzi związku z operacja. Usg wykazało przerwanie ciagłości powięzi na wysokosci pępka oraz owalna przestrzeń płynowa sr. około 50 mm i grubosci 20 mm będaca częściowo uwiężniętym fragmentem ściany jelita cienkiego. Lekarz uważa, że nie ma żadnego problemu i wszystko jest ok. Ja jako laik uważam, że nie jest to rzecz naturalna i potrzebna jest operacja. Proszę o odpowiedz co należy zrobić z tym jelitem i surowiczakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie USG nie może być wykładnikiem badania fizykalnego przeprowadzonego przez chirurga i nie jest czasami odzwierciedleniem stanu klinicznego pacjenta. Leczy się chorobę pacjenta a nie wyniki badań laboratoryjnych czy też obrazowych. Jeśli chirurg twierdz, że nie ma potrzeby operacji to tak jest. Zresztą jeśliby w ubytek w powięzi wciągnięte było jelito miałaby Pani pełne objawy niedrożności (brak stolca, wzdęcie brzucha, bolesność całego brzucha, zatrzymanie wiatrów, wymioty). Wtedy na pewno trzeba operować. Surowiczak może być leczony zachowawczo, na przykład przez systematyczne nakłucia i opróżnienie. Jednak jeśli nie przyniesie to efektu najlepiej wyciąć go w całości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×