Przepuklina pachwinowa i ćwiczenia na siłowni

użytkownik
Damian z Czarnkowa

Na siłownie chodzę już kilka lat!przepuklinę miałem już od momentu rozpoczęcia treningu!dopiero teraz po 4 latach ćwiczeń przepuklina powiekszyła się mi!czy po operacji bede mogł profesionalnie ćwiczyć?pozdrawiam

Reklama
użytkownik
haemophilus

Wydaje mi się, że po 2-3 miesiącach po operacji przepukliny można zacząć wprowadzać lekkie ćwiczenia. Natomiast po kolejnych 2-3 miesiącach możliwy będzie powrót do cięższych ćwiczeń.

użytkownik
KKK

Nie czytaj tego co ci pisza 2 dni w szpitalu 2 tyg w domu i jak ci wyjdzie szwa czyli ci sie zagoi mozesz dawać znowu w *** organizmowi wiem bo sam tak robiłem a przepukline miałem 2 razy juz:P

użytkownik
mukol

Pytanie mam również czy po przepuchlinie mozna bedzie podonsic te cięzary co sie podnosiło przed operacja? Mam 13 lat i wyciskam na klate 71kg chciałbym równiez tyle podnieśc po operacji czy jest to możliwe i po jakim czasie?

użytkownik
szowinista

Witam. zrobilem sobie dluuuga przerwe na silce... od 2 tyg postanowilem na zime troche pocwiczyc. pierwszy tydzien jakos zlecial. wiadomo zakwasy na poczatku, normalne. jednak bole miesni minely i teraz zaczalem odczuwac bol w dolnej czesci brzucha. nie moge ponosic nawet na plasko sztangi bo czuje bol. nie jest to bol punktowy , ale bardziej jak by ostatnia partia miesni brzucha (zakwasy juz mi minely), taki tepy skurcz...czy to moze byc przepuklina? od tygodnia ćwiczeń? porazka. prosze o odp

użytkownik
sero

Powiem tak. jestem po operacji na przepukline pachwinowa juz jakies 2 miesiace i ciagle oczuwam lekki bol przy wisilku w pracy... uwazam przez to ze zanim zaczne cwiczyc, chocby lekko, to jeszcze z 2 miesiace musza minac, niestety ... mam nadzieje ze bede mogl w ogole zaczac cwiczyc bo poki co to przepukliny nie mam ale w pchwinie ciagle czuje takie samo uczucie *///

użytkownik
szowinista

He a mi przeszlo O.o. nie czuje juz tego bolu. nie ma zmian wizualnych . cud, ale cwiczyc moge xD.pzdr

użytkownik
anonim

To idz sobie zrób usg to bedzie wiadomo czy to przepuklina

użytkownik
Piłka

Witam mam pytanie ,Gram w piłke nożna w klubie i nie dawno mialem operacje na przepukline pachwinowa, po jakim czasie mogl bym zaczynac po woli treningi??? A operacje mialem metoda siatkowa (frankensztejna ) czy jakos tak. Czekam na odp. pzdr

użytkownik
art

Proszę o rade po 7 latach przerwy z ćwiczeniami powróciłem znów na siłownie. Ćwiczę 2 tydzień i bardzo dużo brzuch.Koło pępka zrobiło mi się jakieś opuchnięcie nie wiem co to może być nie boli nic nie jest to twarde tylko opuchniete

użytkownik
maxiu

Witam. mam 14 lat.cwicze na silowni okolo 9 miesiecy i od okolo miesiaca gram tez w pilke nozna. zauwzylem na prawej pachwinia malego guza. nie boli mnie ila nic. to pewnie przepuklina. chcial bym sie dowiedziec czy mozliwe ze to przez pilke ? i czy szybko bede mogl wrocic do cwiczen po operacji jesli to przepuklina? pozdrawiam

użytkownik
paweł

Po operacji odłóż najlepiej hantle na 2 lata , ja tak zrobiłem i nie żałuje,

użytkownik
dfc

Na dwa lata? to trochę przesadzone...

po operacji czy chcesz czy nie przez 3 miechy daj se na luz, dla własnego dobra...

ale sprawa nr 1 to wizyta u lekarza, idź spytaj czy już możesz działać...

użytkownik
Tom

Jestem 2 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej z siatką wzmacniajacą przed zabiegiem ćwiczyłem na siłowni lekarz powiedział mi ze normalne czynności fizyczne moge wykonywac po 3 miesiacach a powrót na siłownie dopiero po pół roku moja rada jesli zauwazyłes przepukline pachwinowa nie zastanawiaj sie idz do lekarza po skierowanie i szpital. polecam placówke w Zywcu **Medicus** terminy bardzo szybkie ja po wizycie u chirurga dostałem termin 2 dni pozniej szybko sprawnie i wydaje mi sie dobrzena drógi dzien po operacji wypad do domu jak narazie leczenie przebiega bezproblemowo co do znieczulenia podczas operacji polecam **ogólne** zero bólu

użytkownik
Paweł

Ja mam przepukline pachwinową i mam na to wyjebane .. *] ..... Nie będę szedł specjalnie do szpitala ,żeby przerwać ćwiczenia siłowe wyjebane mam na to zakładma pa si napierdalam już z przepuklną 5lat :)
Pozdrtawiem