Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka

u?ytkownik
ANKA

Hej Daga!
Ja miałam operację oponiaka w sierpniu i jeszcze siedzę w domu. Również mam pracę umysłową, a powrót planuję w styczniu. Fizycznie czuję się dobrze, ale obawiam się zbyt duzego obciążenia mózgu....komputer, telefon, stres....
Kochana, każdy przypadek jest indywidualny i nie mozna sugerować się tym, jak inni to przechodzą i kiedy wracają po operacji do domu...
Ja myslałam, że juz po dwóch tygodniach wrócę, a tu.....
A gdzie jest zlokalizowany oponiak? Wiem od lekarza, że to ma duże znaczenie.
Jeśli na mózgu, stres ma wielkie oddziaływanie.
Głowa do góry. Będzie dobrze! Trzymam kciuki i mam nadzieję, że napiszesz parę słów jak juz będziesz po...
Wszystkiego dobrego!

Reklama
u?ytkownik
Daga

Aniu, ja chyba jestem pracoholikiem bo bez niej nie potrafię funkcjonować. Poza tym jestem nauczycielem akademickiem i mam jeden dzień zajęć w tygodniu ze studentami więc myślę, że może dam radę. Ale oczywiście każdy przypadek jest inny zalezy duzo od pacjenta, lekarza i jeszcze innych spraw. A gdzie miałaś go operowanego tzn. w jakim mieście?
Po operacji dam znać.
Pozdrawiam
Daga

u?ytkownik
Anka

Hej Daga!
Miałam operację w Poznaniu. A tak nawiasem, też myślałam, że jestem pracoholikiem, a jednak bez pracy też można normalnie funkcjonować....
Zresztą sama będziesz wiedziała najlepiej kiedy będziesz gotowa pójść do pracy.
Ja życzę Ci wszystkiego najlepszego!
Pozdrawiam serdecznie!
Anka.

u?ytkownik
Daga

Dzięki, pojutrze operacja. Jak będzie po, dam znać.
Pozdrawiam równiez :)

u?ytkownik
Anka

Daga, trzymam kciuki!

u?ytkownik
Andrzej

Hej-od mojej operacji minęło 4ry miesiące i już ponad 3tyg pracuję.Praca fizyczno umysłowa i odkąd zacząłem pracować zaczęła pobolewać mnie głowa:/ Boję się że może to być nawrót,chociaż może to z wysiłku(nie dużego ale po takiej operacji to dużo) i niewyspania.Mieliście też bóle głowy po operacji-mi rodzinny powiedział że po takiej operacji to normalne-ale jakoś mnie tym nie uspokoił. Dzięki za odpowiedzi

u?ytkownik
operowana prawie4 miesiące tem

Andrzeju, bóle głowy po takiej operacji są mozliwe nawet do roku czasu po niej, a wysiłek (praca umysłowa) robi swoje..... Mój lekarz powiedział mi, że najlepiej stopniowo przyzwyczajać głowę do pracy umysłowej - komputer, telefon, stres.... Głowa musi temu wszystkiemu podołać..., a poza tym, na pewno niewyspanie, zmiana trybu zycia, dnia tez ma znczenie.
Nie martw się na zapas tymi bólami, daj głowie trochę czasu na ogarnięcie tego wszystkiego....
Pozdrawiam serdecznie!

u?ytkownik
Daga

Cześć tu Daga,
operację miałam w zeszły w wtorek w szpitalu wosjkowym w bydgoszczy. Polecam. Mam usunietego całego oponiaka I stopień. Operacja trwała 8 godzin, wybudziłam się dopiero w czwartek. Miałam prawostronny niedowład, ale po wybudzeniu minął. Podobno żle zaragowałm na narkozę. Głowa trochę boli, ale to chyba normalne po takiej operacji. Czuję się coraz lepiej i tak jak pisałam w lutym idę do pracy. Mam także pracę umysłową. Poza tym uważam, że opracja zaeży bradzo od ośrodka neurochirurgicznego. Na operacje czekałam u dr Furtaka pół roku, ale było warto i wszystkim polecam ten ośrodek. Swiadczą o tym pacjenci przyjeżdzający tam na operację z całej Polski!!!!

u?ytkownik
Anka

Hej Daga! Cieszę się, że wszystko pomyślnie się zakończyło. Myślałam o Tobie ciepło. Szybko wracaj do zdrowia. Wszystkiego najlepszego! Pozdrawiam serdecznie!

u?ytkownik
Andrzej

Dziękuję za odpowiedź operowana prawie4 miesiące temu- mój rodzinny mówił mi to samo ale wolę chuchać na zimne. Wolę usłyszeć też to od kogoś innego i mieć troszkę spokojniejszą głowę. Teraz czekam na skan za 2 miesiące-mam nadzieję że wszystko będzie ok.

u?ytkownik
Daga

Andrzeju, ja choć jestem na zwolnieniu trochę pracuje umysłowo i faktycznie jak dłużej siedzę przy kompie to zaczyna boleć mnie głowa, poza tym zauważyłam, że muszę się wysypiać bo to również pogłębia chociażby u mnie te stany tzn. chodzę wcześniej spać gdzieś koło 22-22-30 to jest ok. Gdy trochę dłużej posiedziałam w sylwestra to w Nowy Rok było okropnie. Ale rówiez słyszałam, ze takie bóle mogą być do roku i trzeba przyzwyczaić się, że chyba już my operowani na głowę pozostaniemy meteopatami. Pozdrawiam :)

u?ytkownik
ewa

W kwietniu minie 2 lata od mojej operacji (jak ten czas pędzi), i musze stwierdzic,że cały czas towarzyszą mi różne bóle głowy. Zauważyłam jednak,że największy wpływma stres. Jak tylko sie troche zdenerwuję, to od razu silny ból głowy gwarantowany. Wcześniej też dużopracowałam i to w dużym stresie.Po operacji przewróciłam mój świat do góry nogami. Dopiero teraz zrozumiałma, że nic nie jest aż tak ważne aby ryzykować własnym zdrowiem. Tak więc pracuję w domu, żyję wolniej i staram sie nie przejmować głupotami. Jutro wybieram sie na rezonans kontrolny. Mam nadzieję, że nie bedzie żadnych nawrotów, choć wciąż sie się tego boję, gdy tylko głowa zaboli. No cóż, zobaczymy...Pozdrawiam wszystkich połatanych:)

u?ytkownik
Ewa M

Minelo juz 3 lata od mojej operacji oponiaka zatoki jamistej.Mam czesciowo nieruchome oko ,daje to podwojne widzenie .Nosze okulary z pryzmatem i pracuje.Jestem pielegniarka na bloku operacyjnym.Mam stres ale i nadzieje ze nawrot nie nastapi. Pozdrawiam

u?ytkownik
Anka

Hej Daga!
Może zagladasz tu czasami.....Jak Twój planowany powrót do pracy? Jak sie czujesz? Jak samopoczucie? Pozdrawiam serdecznie!

u?ytkownik
basia

Witam oponiaka usunieto w lutym 2007 r czuje sie dobrze tylko czasami boli glowa po stronie lewej tzn operowanej 1x w roku rezonans magnetyczny denerwuje sie teraz 10 marca mam nadzieje ze bedzie o/key pozdrawiam