Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tętniak tętnicy szyjnej wewnętrznej


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!odebrałam wynik MR głowy. Bardzo się niepokoję. Proszę o interpretacje! Mam 51 lat. Zostałam skierowana do poradni neurologicznej, bo mam silne bóle głowy, powtarzające się raz lub dwa razy w miesiącu. Mam też nadciśnienie i podwyższony cholesterol. Występują u mnie również zawroty głowy,chociaz rzedko. Oto wynik MR głowy: Badanie MR głowy w projekcji strzałkowej i poprzecznej w obrazach T1 i T2-zależnych oraz Angio-MR i sekwencji Flair. W programie Angio-MR słabszy sygnał z odcinka A1 tętnicy mózgu przedniej prawej. Nie uwidocznił się odcinek P1 tętnicy mózgu tylnej prawej, dalsze jej odcinki wypełniają się przez tętnicę łączącą tylną prawą. Z tętnicą szyjną wewnętrzną lewą łączy się naddatek - tętniak? Wskazane KT Angio. Struktury mózgu symetryczne. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Zmian o charakterze niedokrwiennym, naczyniopochodnym lub demielinizacyjnych nie stwierdza się. Zrobilam KT Angio.Tetniak potwierdzil sie niestety-2-3 mm, Brak P1 tetnicy mozgu tylnej prawej. Bardzo prosze o interpretacje,czy sa wskazania do operowania?Co powinnam dalej robic?A jesli powinnam sie poddac operacji to jakiej?Prosze napisac co mnie czeka,jakie sa zagrozenia,poniewaz b.sie boje,mam chore serce(nadcisnienie) i w zwiazku z tym sie niepokoje.Mam skierowanie od neurologa do neurochirurga,czy sa wskazania do usuniecia?Czytalam,ze niektorzy zyja z tym i nawet nie wiedza ze maja tetniaka.Czekam niecierpliwie mna odpowiedz.Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o interpretacje,czy sa wskazania do operowania? - tętniak jest bardzo niewielki i zapewne neurochirurg nie zakwalifikuje go do zabiegu ani działań endowaskularnych radiologicznych (zakładanie specjalnych sprężynek, pianek zamykających tętniaka), taki tętniak zapewne będzie wymagał tylko obserwacji (okresowego badania kontrolnego) Co powinnam dalej robic? - oczywiście należy udać się na konsultację neurochirurgiczną i być pod stałą opieką neurologiczną jesli powinnam sie poddac operacji to jakiej? - po analizie wyników badań o dalszym postępowaniu zadecyduje neurochirurg Prosze napisac co mnie czeka,jakie sa zagrozenia,poniewaz b.sie boje,mam chore serce(nadcisnienie) i w zwiazku z tym sie niepokoje.Mam skierowanie od neurologa do neurochirurga,czy sa wskazania do usuniecia? - raczej nie, tak jak mówiłem zadecyduje o tym neurochirurg, aby zabezpieczyć się przed pęknięciem takiego tętniaka (małe prawdopodobieństwo) trzeba głównie utrzymywać prawidłowe ciśnienie krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ja włąnsie dowiedzłąm się ze mam tętniaka po rocznym leczeniu na nerwice okaząło sie ze przyczyna moich dolegliwosci jest włąsnie tetniak tetnicy szyjnej po prawej stronie bardzo sie niepokoje co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mój tętniak był na tętnicy wewnętrznej lewej był duży 0.8mm-1cm jestem po embolizacji już ponad rok czuję sie dobrze czociaż 2 razy podchdziłm zabiegu to dzięki dk.Brzozowskiemu wróciłam do normalnego trybu życia bez bólów głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

Miałam tętniaka 1,2 cm w lewej tylnej tętnicy, zrobiono mi embolizację 10 lat temu, czułam się dobrze, chociaż dalej bolała mnie głowam a teraz znowu zaburzenia wzroku, mowy =ustąpiły po paru godzinach, na angiografii okazało się , że mam dalej tętniaka 1 cm i co dalej nie wiem. Neurochirurg zadecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tetniaka tetnicy szyjnej w glowie z lewej strony o,5 cm. jestem po embolizacji ponad rok. mam zalozone 2 sprezynki embolizujace. Czuje sie dobrze.Ale wczesniej tez czulam sie dobrze. Mialam tylko szumy w uszach wrecz gwizdy. teraz szumy sa nadal, lekko sie zmniejszyly, no ale tetniak jest zabezpieczony zeby nie pekl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 43 lata 10 lat temu miałam wylew krwi do mózgu. .tetniak pękł wszystko skończyło się dobrze co prawda mam lekko zapadnie ta czaszkę po trę pa nacji ale żyję. ...rok temu zrobiłam dla świętego spokoju kontrolne badania i ....mam nowego tetnicy szyjna lewa .... nic z nim nie robie ze strachu. ...rodzina nie wie. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pęknięciu tętniaka czyli wylewie podpajęczynówkowym w 2008 r tętnicy przedniej łączącej, przeprowadzono u mnie wtedy embolizację z czego wyszłam bez szwanku. Od tego czasu przeszłam już 5 takich zabiegów na tym tętniaku w celu uzupełnienia sprężyn wypełniających ten balon, Czuję się dobrze jednak życie z taką chorobą wiadomo że jest już *inne*. M - zachęcam Cię do udania się do specjalisty , dzisiaj już sposób leczenia tętniaków się dużo zmienił na korzyść i nie otwierają głowy tylko robią to wewnątrznaczyniowo. Jednym z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie jest Prof Robert Juszkat z Poznania Przyjmuje w *ProfMedica* Ul Kutrzeby 16 Poznań tel 61 852 66 66 POLECAM z własnego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po embolizacji tętniaka tętnicy szyjnej prawej,tętniak ma 4 mm minęły już 2 lata a teraz czeka mnie reembolizacja tego tętniaka ponieważ rezonans wykazał 2 przepływy,bardzo sie boję tej operacji ,często boli mnie głowa .mam problemy z pamięcią,zawroty głowy no i wzrok mi się popsuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata temu wykryto u mnie tetniaka na lewej tętnicy szyjnej 1 cm,miałam embolizacje w szpitalu w Grudziądzu na Rydgiera robił ja dr.Zapasnik i dr.Szajner wspaniali specjaliści,wszystko jest ok z tym tetniakiem .W trakcie kontrolnej angiografi wykryto inny po prawej stronie 2,5mm założono mi stent tez w szpitalu w Grudziądzu,z nim też jest wszystko w pozadku polecam ten szpital i tych wspaniałych lekarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anita z krotosxynaa

Ja cztery lat krotoszaa jestem po ukarze do którego doszło podczas embolizcji w poznaniu na Przybyszewskiego i tam juszkat zrobił że mnie kalekę Anita x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z udaru mroźna się wyliczać bo ja cztery lata walczę nie myślałam źe jestem taka silna fizycznie bo jak by nie głową to już bym była na szczycie na którym nikt jeszcze nie był mam nadzieję że profesor który mi to zrobił jest prawdziwym profesorem pozdrawiam anita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×