Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone ujście cewki moczowej w penisie i uczucie wyciekania moczu


Gość Tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu (nie jestem w stanie powiedziec jak dlugo) moj penis wyglada inaczej. Ujscie cewki moczowej na samym czubku zoledzia penisa zamiast bycia dziurka, powiekszylo sie. Szukalem w internecie informacji o tym problemie i znalazlem to zdjecie [img]img20.imageshack.us/img20/1148/redder2ar.jpg[/img] W moim przypadku jest to bardziej owalne, a dwie scianki cewki moczowej wygladaja jak wargi. Opocz niepokojacego wygladu mam ciagle uczucie wyciekania moczu mimo ze nie mam sladow na bieliznie i nic na to nie wskazuje, jednak uczucie jest dyskomfortowe. Mocz badalem dwu krotnie, brak sladu infekcji. Kilka lat temu bylem poddany zabiegowi przedluzenia wezidelka, lecz watpie by mialo to jakikolwiek wplyw na ta sytuacje. Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem http://img379.imageshack.us/img379/6983/mep1ce0.jpg Zdjecie znalezione w sieci, moj przypadek wyglada identycznie. Jest to wypukle, wyglada na spuchniete, nie boli i najgorsze jest to ze nie mam pojecia czym jest to spowodowane/ co to jest. Powinienem wybrac sie do urologa czy jest to poprostu *urok* mojego czlonka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo , identyczne, odczuwam pieczenie w czasie oddawania moczu i z jakies 2-3 minuty po. Ale od początku : Byłem z tym u urologa - zapalenie napletka. Nie wiem czy są na to jakieś badania, ale on popatrzył z 10s na to i wystawił taka diagnoze. Przyjmowałem jakieś leki doustne oraz maść przez ponad 3 tygodnie. Zmiany? Mało zauważalne, może trochę się to zmniejszyło, ale pieczenie jak było takie było. Dodatkowo raptem cały penis się zaczerwienił, każde oddanie moczu powodowało ogromny ból, jakikolwiek kontakt z wodą to samo. Poszedłem więc do dermatologa. Lekarz podszedł profesjonalnie, badania , szeroki wywiad etc. No i okazało się,że zrobiła mi się grzybica. Po jakichś 2,5 tygodnia udało się zwalczyć ją, lecz zrobiły mi się 2 nadżerki. Kolejny tydzień z lekami. Ok wszystko wyleczone tylko ta cewka jest jakby *inna* podłużna z około 0.5cm. Pytam się więc tego dermatologa co z tym ujściem cewki moczowej, ponieważ dla mnie ona jest *dziwna* no i odczuwam jeszcze pieczenie podczas oddawania moczu i po. Odpowiedź jaką usłyszałem: -Wszystko jest naprawdę już w porządku ja tu nie widzę nic do leczenia. Być może ujście jest troszkę zaczerwienione, ale naprawdę proszę się nie martwić. Czasami tak jest,że wyobrażamy sobie, że jest coś nie tak, ale w rzeczywistości jest okey. Proszę po oddaniu moczu dokładnie umyć członek i go wysuszyć to wszystko będzie w porządku. To właśnie usłyszałem. Zastosowałem się do tego i cóż w czasie oddawania moczu nadal troszkę piecze nie dużo ale jednak, Po oddaniu już tylko co któreś sikanie. Nie mam pojęcia czy pójść do jakiegoś urologa z tym ujściem cewki czy wierzyć temu dermatologowi. Patrzał się, przyglądał się jej i wg niego wszystko jest okey. Z drugiej strony jak byłem pierwszy raz u urologa to wg niego to zapalenie napletka, no ale on spojrzał na to z 5-10s i ustalił diagnozę. Nie wiem czy wierzyć temu dermatologowi bo czuję, że nie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, niestety borykam sie z tym samym problemem. Ujscie cewki moczowej nie jest *dziurka*, lecz jakby dwoma mini wargami. Odczuwam takze pieczenie po oddaniu moczu, lecz nie zawsze, sporadycznie. Wyglada to jak na zdjeciu, do ktorego link dodal Arek http://img379.imageshack.us/img379/6983/mep1ce0.jpg. Nie wiem co zrobic - czy wybrac sie do urologa (kiedys by sie przydalo) czy nic z tym nie robic, poniewaz wszystko jest wporzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo..z tą różnicą że w moim przypadku jest tylko opuchnięcie końca cewki, lekko zaczerwienione i boli jak grzebie. Po wymazie z cewki wyszły mi bakterie, mocz czysty. Jeden lekarz chce leczyc, jeden mowi że to normalne. Szukać tego co chce leczyc! Uwaga! Lecząc takie infekcjie bakteryjne antybiotykami mozna nabawic sie dodatkowo infekcji grzybiczych. Niestety jest to błędne koło */ Czy któremuś z forumowiczów udało sie wygrac ze schorzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walerian

Byłem z dziewczyną, wczesniej skarżyła się na nieznaczne obtarcie od majtek, niby nic szczególnego. Dziś mija tydzień, u niej się utrzymuje to co było, u mnie najpierw pojawiły się 2-3 ropne krostki na żołędziu, dziś zauważyłem że ujście cewki się powiększyło, nie jest już dziurką tylko tworzy jakby dwie małe opuchniete wargi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy /pieczenie przy oddawaniu moczu i dotyku/ Parę lat temu miałem podobną sytuację, a wyleczyłem to przez zasuszenie / smarowałem octem na noc wcześniej dobrze wysuszyłem/. Strupek odpadl i po klopocie. Tera robi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo, czyli zapalenie ujścia cewki moczowej, byłem u urologa i dał mi : - antybiotyk monural, w saszetkach, 3 sztuki , brać co 3 dni: 1-3-6 dniu - maczać żołędzia w rumianku 2 razy dziennie - myć się myłem banbino/kajtek dla dzieci, żeby nie drażnić cewki moczowej - prać majtki tylko w mydle dla dzieci, nie używać proszków. Robić to 2 tygodnie. Po takim leczeniu wszystko wraca na swoje miejsce po 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem tu dwa lata temu jakos. Po tym jak ten lekarz mi powiedzial zeby sie tym nie przejmowac nie bylem juz u zadnego lekarza. Wszystkie pieczenia, swedzenia cokolwiek przeszlo juz dawno dawno temu. Tak samo uczucia wyciekania tez od dawna nie ma. Ogolnie jest wszystko tak jak powinno byc, tylko ta cewka pozostala taka jaka byla, czyli takie dwie wieksze wargi, zaczerwienione. Czasem wieksze, czasem mniejsze. Sprobuje z tym rumiankiem, jak nie przejdzie to chyba pojde z tym jeszcze raz do jakiegos dermatologa-wenerologa dla 100 procentowej pewnosci, bo czasem mnie to irytuje. Znacie Panowie moze jakis krem nawilzajacy na zoladz bo mam generalnie suchy? Chyba zmienie na te bambino w trakcie mycia. Obecnie stosuje AA Men sensitive zel nawilzajacy do higieny intymnej, nawilzajacy. Ale jakos nie czuje tego nawilzenia, sucho jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×