Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów metoda Barrona


Gość Lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Optymistka, dziękuję Ci bardzo....dzwoniłam do lekarza, powiedzial, ze czasem tkanki są kruche i gumka odpada bardzo szybko. zobaczymy czy z czasem moje samopoczucie się poprawi, moją zmorą było uczucie ciala obcego i niepełne wypróżnienie a tu lekarz nie widział mocnych wskazań do zabiegu, Po trzech gumkach okolica jest już *czysta*. U mnie te zabiegi można porównać do przysłowiowych szczepień, na trzeci dzień zapominałam, że w ogóle były...czytam co ludzie przechodzą to koszmar! Dbam o dietę. to podstawa, nie wyobrażam sobie zaparć w naszej sytuacji a doczytalam, że błonnik może powodować wzdęcia, tak, że wszystko z umiarem *)) patrz i eliminuj co powoduje wzdęcia, ja mialam kosmiczne po niewinnych jabłkach. teraz odczekam i decyduje się na usunięcie fałd anodermalnych, to już z czystej estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wyleczony

Zanim zdecydowałem się na metode Barrona dużo godzin spedziłem na przeglądaniu stron internetowych dot. tego zabiegu. Szczerze to wlos się jeżyl na głowie od niektórych opinii, w pewnym momencie już zrezygnowałem z zabiegu wystraszony możliwymi dolegliwościami bólowymi po gumkowaniu. Jednak ból i dyskomfort w trakcie codziennego korzystania z toalety wreszcie stał sie nie do zniesienia... Ile można ładować sobie czopków *za przeproszeniem* w d..e, zeby móc w miarę normalnie funkcjonować?! W wypróbowałem chyba wszelkie apteczne specyfiki dostepne na rynku, w tym jakies masci, kory dębu, przymoczki, balsamy szostakowskiego i inne cuda na które wydałem mnóstwo pieniędzy, a efekt chwilowy. Niestety prawda jest taka, ze dorodne hemoroidy nie wyleczą się farmakologiczne, jedyne co możemy zdziałać, to zaleczyć na chwilę stan zapalny, a problem i tak powróci. U mnie wracał średnio raz na miesiąc, potem już częsciej, a miałem hemoroidy zaledwie II stopnia. Zdesperowany wreszcie znalazłem lekarza (przez internet), zaufałem opiniom ludzi i zapisałem się na wizyte. Spocony wszedlem do gabinetu, po badaniu lekarz objasnił co się tam dzieje i zaproponował gumkowanie. Zeby je wykonać zapisał najpiew specjalną maść, która miała zaleczyć aktualny stan zapalny. Na nastepnej wizycie poszły pierwsze dwie gumki. Sam zabieg trwal ok. 5 minut, wrażenie dziwne po zejsciu z fotela, jakby cos zostało w pupie. Dostałem recepte na przeciwbólowe tabletki, maść znieczulającą doodtbytniczą Lidoposterin i co najważniejsze: najlepsze czopki na ściecie (jak powiedziała pani w aptece): Proktosedon. Pierwsza doba po zabiegu była trudna, rozpieranie, bolesne pulsowanie, ucisk w odbycie itp. Nie spałem w nocy, na leząco było jeszcze gorzej, ale po ok. 12 godzinach ból znikł (hemoroidy obumarły?). Od teraz było z kazdym dniem coraz lepiej, po ok. 3 już zapomniałem, że coś tam mam. Drugi zabieg (też dwie gumki) przeszedłem dużo lżej, nie wiem, może mniejsze były te hemoroidy. Bolało krócej i mniej, szybciej ustapiło pulsowanie i rozpieranie, nawet dało się trochę zdrzemnąć pierwszej nocy. Natomiast ostatni zabieg (1 hemek) to już w ogóle lajt. Bezpośrednio po zabiegu (ok. 3 godzin) był tylko lekki dyskomfort a potem juz jakby nigdy nic. Czyli trzy zabiegi, a odczucia każdorazowo inne: moja teoria jest taka, że pierwsze dwa hemki byly najwieksze i najwiecej tkanki zostało *zassane* i stąd najgorsze wrażenia *po*. Ogólnie jestem zadowolony, mam nadzieje że te paskudztwa nie wrócą,a jesli już to bez wahania udaję się na gumkowanie (koniecznie do tego samego doktora), bo chociaz w portfelu lzej o ok. 1000 zł, to jednak zabiegi byly wykonane sprawnie, profesjonalnie i bez powikłań. Takze ludzie nie bójcie się, nie warto cierpiec i leczyc się samodzielnie, lecz poszukajcie dobrego lekarza i szybko zapomnicie co to są hemoroidy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek kiliszek

Po zabiegu gumkowania z zamrazaniem 3 hemki zrobione za 1razem . Zabieg noe trwal wiecej niz 15minut . Przez pierwsze 5h znosnie ,pozniej po wyproznieniu masakra. Nic nie pomagalo . Ketonal , czopki na recepte przeciw bolowe lykane wsadzane bez rezultatow. Jedyna ulga w bolu w moim przypadku to goraca wanna wody. Nie za duzo zeby nie zemdlec i sie nie utopic ale na tyle zeby zamoczyl tylek. Bol promieniowal bolaly mnie nawet jadra nie wpominajac o wymiotach bladosci skory oraz ogolne wyczerpania organizmu. Pierwsza kontakt z ciepla woda mozna porownac do gaszenia zapalki w szklance zimnej wody . Bol odchodzil z sekundy na sekunde. Po wyjsciu z wanny wytrzylem jakies 20min po czym musialem znowu udac sie ku kapieli by usmiezyc bol jest 13h od zabiegu bol lekki znosny , lekkie uczucie parcia ale da sie zyc. Bol zwikesza sie po probie wyproznienia wtedy odrazu do wanny. Polecam! Oczywscie ta metoda sprawdza sie tylko przy hemoroidach wewnetrznych . Jesli chodzi o zewntrze lepiej ich za duzo nie moczyc. Oczywscie detka lekko strawna lactuloza itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy występuje krwawienie, jest to wystarczający powód, żeby udać się do specjalisty. Może się bowiem okazać, że hemoroidy się powiększają, a krwawienie wynika z delikatnej skóry w tym miejscu. Polecam wizytę u dr Bieleckiego w Ober Clinic, by się dobrze przyjrzał takiemu problemowi. Można liczyć na jego fachowość i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam gumkowanie 3 hemo powrót do domu byl bolesny 30 min jazdy , gdy usiadłam w domu juz bylo lepiej . Podczas gumkowania nieprzyjemne uczucie zasysania , parcia , naczytałam sie ze to jest bez bolesnie a mnie bolało . Najgorzej było wieczorem straszne uczucie parcia jak bym miala rozwolnienie bolał mnie brzuch wiec parłam i wyprozniłam sie a czytałam że lepiej nie dopuszczać ... do wypróżnienia w 1 dobie .... i wtedy odpadła 1 gumka cały czas uczucie pełnego pecherza i duzo siusiu musiałam i to bylo dosc bolesne , meczyłam sie strasznie dalej parcie i ... odpadła jeszcze jedna gumka w tedy wyczerpana z sił posmarowałam kremem na hemo mogłam usnać.Myśle ze doktor założył za duzo gumek i dlatego taki dyskomfort . Zastanawia mnie tez czy 3 gumki to 3 hemo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałam założone 3 gumki. Zabieg ok. 10 min i po wszystkim. Ale kilka godzin po zabiegu przyszedł ból. Nic nie pomaga. Po ketonal forte 3 godzinna ulga ale teraz znów ból wraca. Potworne rwanie nogi az do stopy. Właśnie cierpię i czytam czy to normalne. 3 gumki i 1300 zł. Średnia przyjemność mam jednak nadzieję że rano będzie dużo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem osobą młodą i za kilka dni mam gumkowanie hemoroidów, które dokuczają mi od pół roku, od miesiąca nie ma krwawienia, pieczenia itp, więc jak by ustało, jednak chcę się ich pozbyć żeby nie nawróciły. Czy w przypadku początkowego stadium choroby (I lub początek II stopnia) oraz braku stanu zapalnego mogę liczyć na to, że po zabiegu będzie mniej boleśnie, niżeli z hemoroidami wyższego stopnia + stan zapalny ? Większość osób pisze, o bardzo mocnym bólu, który towarzyszy przez kilka dni od zabiegu... :( A może Ci którzy mieli zabieg, i nie mieli bólu tutaj nie zaglądają ? Dziwi mnie, że każdy tak narzeka, a czytałem bardzo dużo i jest to najpopularniejsza metoda. Skąd ta popularność, skoro jest tyle bólu... Od tygodnia biorę diohespan max, i maść doodbytniczą , żeby obrzęk ograniczyć do minimum... gumkowane będę miał 2 lub 3 hemoroidy jednocześnie, ponieważ za niedługo wyjeżdżam za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę w opozycji do wszystkich osób na tym forum. Chciałam powiedzieć że jestem 3 dni po zabiegu i nie mam prawie żadnych dolegliwości. Sam zabieg był bez bolesny, po zabiegu uciążliwe było jedynie uczucie parcia i chęć wymiotowania i to tyle obyło się bez żadnych leków co więcej zabieg miałam o godzinie 11.45 a o godzinie 18.00 miałam pierwsze wypróżnienie bez bólu choć przed zabiegiem pękła mi szczelina odbytu. Czytając wypowiedzi osób na tym forum przed zabiegiem miałam zamiar zrezygnować bo potencjalny ból po mnie przerażał. Moja rada to iść do prawdziwego doświadczonego proktologa a nie konowała tuż po studiach któremu wydaje się że wie co robi, źle wykonany zabieg powoduje silny ból. Ja znalazłam takiego lekarz i polecam go z całego serca bardzo dobre podejście do pacjenta celujące, profesjonalista, duża kultura osobista, konkretna jasno postawiona diagnoza i metoda leczenia jeśli macie problemy z żylakami odbytu, szczeliną odbytu itp. wybrać proszę tego lekarz podaję jego dane: Mariusz Pawlak, Gorzów Wlkp. Ul. Walczaka 12. tel. 723 639 247 Nie czekajcie bo ta przypadłość sama nie minie będzie tyko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 dzien po drugim juz gumkowaniu . Zabieg miałam o 3 , wrocilam do domu z lekkim bolem , poszlam prosto do wanny ,pomogla ciepła woda , wzielam 2 x paracetamol i usnelam na kanapie do godz 8 wieczorem , po przebudzeniu tez bylo znosnie , 9:30 wtedy sie zaczelo... straszny bol brzucha , ciagniecie sami wiecie ... wzielam dalej 2 paracetamol i tym razem nie pomoglo , po godzinie wymiotowalam rwalo bolalo masakra jakas ... co chwile parcie na mocz ...i na to drugie ...i dalej w konsekwencji gumka zeszla .... bol niesamowity nie moglam usnac pieklo i bolal mnie brzuch .. zdjelam palcem 2 gumki bo to nie ma sensu .... teraz szukam jakiejs innej metody naprawde bezbolesnej....dodam ze i tym razem zrobil mi 3 guzki i byly 3 gumki ! . Tamtym razem mialam zrobione 3 ale gumek bylo 4 . Pozdrawiam wszystkich , wracajmy do zdrowia i cieszmy sie nim. Jak dla mnie bol gorszy niz porod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem 2 tygodnie po zabiegu gumkowania 2 hemoroidów. Cały zabieg przebiegł bezproboblemowo, po 2 godzinach od zabiegu było wypróżnienie, po czym było ich jeszcze dwa, ale wydalałem bardzo mało. Wtedy zaczął się bardzo mocny ból , pomogło 1,5 ketanol forte. Od tamtego czasu bólu nie miałem ani razu, dbałem o dietę, stosowałem maści, czopki, suplement diety na rozrzedzenie stolca, do zatwardzenia przez ten czas nie dopuściłem. Nie zauważyłem również kiedy wypadły gumki. Stolec kilka dni po zabiegu był cienki i z czasem nabierał prawidłowych rozmiarów. Teraz oddaje stolec zwykle raz na dobę, jednak najbardziej mnie martwi, że niepełne wypróżnienie mimo, że upłynęło 2 tygodnie nadal występuje. Stolec oddawany nie jest *gładko* i *nie do końca*. Mniej martwi mnie to, że pojawia się krew na końcu stolca. Kilka minut po wypróżnieniu czuję pieczenie w okolicach odbytu. Widzę te same objawy co przed zabiegiem. Czy to oznacza, że gumki mogły wypaść po zabiegu bez hemoroidów ? Czy 2 tygodnie to zbyt mało czasu i powinienem czekać... Martwi mnie to bardzo, a wkrótce wyjeżdżam za granicę i ciężko nawet o wizytę u lekarza ( brak wolnych terminów w tym miesiącu ) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem 14dni po usunięciu dwóch hemoroidów metodą barrona. Nadal mam uczucie niepełnego wypróżnienia, od kilku dni pojawia się krew na stolcu, nie zauważyłam, aby hemoroidy odpadły. Po zabiegu nie dopuściłam do zatwardzenia, dbałem o dietę, stosowałem czopki i krem Proktosedon, spożywałem tabletki diosmina max. Czy to normalne, że hemoroidy po 14 dniach nie odpadły ? Nie zauważyłem, aby gumki spadły wcześniej. Również mam ograniczony czas spowodowany wyjazdem za granicę i się strasznie boję. Za odpowiedź będę bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Miałem gumkowane 3 hemoroidy 11 dni temu. Generalnie po dwóch dniach mogłem już normalnie funkcjonować, ale do wypróżnienia, zazwyczaj wieczorem. Po mam cały czas uczucie parcia, brak krwi i innych dolegliwości ale to parcie nie daje mi żyć. Co 15 min toaleta i tak przez 2-3 godziny. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smutny24

Witam, jestem około 5 tygodni po zabiegu gumkowania dwóch hemoroidów, które były na przełomie I i II stopnia, tak stwierdził lekarz. Po zabiegu towarzyszył mi ból tylko przez pierwsze 12 godzin, hemoroidów nie widziałem, aby odpadły, a może nie odpadły ? Powiem szczerze, że od 10dni znów mam krwawienie i dyskomfort podczas oddawania kału, byłem na wizycie kontrolnej dla świętego spokoju po około 3 tygodniach i lekarz stwierdził, że wszystko goi się bardzo pięknie i przepisał jeszcze diosminę i żel proctanal do regeneracji i pielęgnacji okolic odbytu. Od kilku dni zacząłem używać Hemoclin Żel na bazie aloesu, do tego dban o dietę, biorę syrop na rozrzedzenie kału, a krwawienie nadal występuje, jest zauważalne jako *pasek lini prostej na kale* i na chusteczkach przy podcieraniu. Dodaję jeszcze świeże zdjęcie jak to wygląda podczas parcia, gdy parcie nie występuje, wszystko się chowa. Co to jest ? Pozostałości po operacji, a może fałdy/wyrostki anodermalne ? http://s2.ifotos.pl/img/IMAG0226j_wnewnpp.jpg - foto dla odważnych. Bardzo mnie to smuci, na zabieg poszedłem prywatnie, specjalnie przyleciałem z zagranicy , miesiąc urlopu zaplanowany pół roku wcześniej, a nie mam pewności, że zabieg się udał... Jeśli nie to będę musiał się zdecydować na zabieg w Anglii... Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka godzin po drugim gumkowaniu. Jest 5,30 rano,,,, nie śpię od 4ej a zasnęłam po 2ej. Dwie gumki. Po pierwszym zabiegu dwa tygodnie temu bardzo cierpiałam przez trzy dni - nie przespane noce, ból party porodowy:( Tak jak tu gdzieś czytałam czułam się jak na porodówce,,, Stosowałam czopki od pierwszego dnia dwa razy dziennie przeciwzapalne i leki-Zaldiar. Teraz zdecydowałam się ciągiem na drugi zabieg i znowu boli,,,, aż się boje kolejnych dwóch dni :( Dodam ,że teraz łykam ibuprom i mimo iż słabszy od Zaldiaru to pomaga (na chwilkę) i mogę prowadzić auto.(po zaldiarze nie wolno-zresztą czułam się jak na haju ) tylko czy będę je prowadzić to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja jestem tydzien po zabiegu gumkowania 3hemoroidow,pierwsze dwie doby bol nie do wytrzymania,caly czas na lekach przeciwbolowych,obecnie bol przy wyproznieniach,po wizycie kontrolnej ,podobno wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialam zabieg 3 miesiace temu dalej mnie boli po oddaniu stolca sama nie wiem co jest no i krwawienie te op to pic na wode zeby nie leki przeciw bolowe to bylaby katastrofa dalej cierpie a boje sie isc do proktologa bo tylko bedzie dobrze czopki masc i do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całe forum i mocno najadłem się strachu. Niepotrzebnie. Jestem obecnie po drugim gumkowaniu. Zero bólu i zero krwi. Może ten typ tak ma. Lekarz poświęcił dużo czasu na wyleczeniu mnie ze strachu. Nie przytoczę wszystkich terminów medycznych. Co najważniejsze trzeba zakładać po jednej gumce. Jeżeli boli, mocno krwawi to lekarz powinien pomóc. Nie ma, że tak musi być. Może zdarzyć się zator/zakrzep i to on jest przyczyną cierpienia. Mały zabieg poprawkowy i ból powinien minąć. Szukajcie lekarza który nie zostawi was na lodzie. Mój dał mi tel. komórkowy do siebie i profilaktycznie receptę z silnym lekiem przeciwbólowym. Nie lubię reklamować, ale jeszcze bardziej lekarzy partaczy co biorą kasę i traktują nas jak mięso. Może komuś z Łodzi przyda się Euromed dr Adam Janiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Pierwszy dzień po wczorajszym gumkowaniu (1 sztuka)*. Wczorajsza noc masakra - łykam Ketonal - stolec jak z armaty. Zapijam browarem - śpię jak dziecko. Dziś nie widziałem czy chce czy nie chce, po wypaleniu 5 papierosów w łazience i 2 godzinach - poszło. Łykam przeciwbólowe - trochę wyszły skubane na wierzch - do słońca się pchają chyba, jak by działały na zasadzie fotosyntezy, pcham je z palucha i do środka mówię. Mam jeszcze jednego do zrobienia za 4 tygodnie. Nie wiem jak to ogarnę. Przepisane czopy do du...od dziś do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tj.15.01.2016 miałam założona 1 gumkę. Po około 3 godz pojawiło się uczucie parcia na stolec (okropne ) Ból jest raczej do zniesienia,z każdą godziną jakby mniejszy?? Przede mną noc, zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×