Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów metoda Barrona


Gość Lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co jeszcze zwlekaja z gumkowniem i chca stosowac dalej srodki zapobiegawcze proponuje aby zapoznali sie z tym specyfikiem a nuz komus przypadnie do gustu . Oto on : cyclo3 forte. Ja go nie sprawdzalem i wiem o nim od znajomych. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz drugi dzien po drugim gumkowaniu i powiem ,ze jest dobrze a nawet bardzo dobrze w porownaniu z pierwszym gumkowaniem. Juz czuje duza poprawe po tych dwoch gumkowaniach.Powiem ,ze przystepujac do zabiegu chirurg stwierdzil u mnie hemoroidy 3 stopnia czyli ostatni moment do gumkowania, potem to juz tylko zabieg operacyjny moglby pomoc. Za tydzien ostatnie gumkowanie i mysle, ze bedzie tak dobrze jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem i 3 raz na zabiegu tez po tygodniu przerwy . Samopoczucie tak jak po 2 czyli dobrze. Tak wiec juz po wszystkim. Powiem ,ze czuje sie bardzo komfortowo i bylo warto nawet troche pocierpiec. Duzo tez zalezy od lekarza prowdzacego. Ja mialem super doktorka a nie zwyklego wykonawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam zabieg gumkowania (2 hemoroidy) i czuję się fatalnie.Nie mogę siedzieć,leżę tylko na boku.Niedługo po zabiegu wypróżniłam się i te hemoroidy są na zewnątrz-może gdyby były schowane,czułabym się lepiej.Zastanawia mnie,czy i kiedy *wejdą * do środka,bo ja już nie daję rady.Biorę leki przeciwbólowe i dzięki temu byłam i przetrwałam dziś w pracy.Nie spodziewałam się takiego bólu,lekarz tylko wspomniał,że gdyby pobolewało,to należy wziąć jakąś tabletkę od bólu.Nie wiem ,czy zdecyduję się na kolejne gumkowanie,do tej pory jeszcze nic mnie tak nie bolało,porody były mniej odczuwalne.Pozdrawiam innych skrzywionych z bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem usuwaną, jak to lekarz nazwał, lożę żylaka. Osobiście nazwałbym to guzem niż żylakiem. Najpierw kilka tygodni coś mi napęczniałego przesuwało się w tyłku, aż w końcu wylazło. 6mm siny balon, lekko krwawiący. Poszedłem do lekarza jak już się znacznie zmniejszył, ale krwawił nadal. W czasie zabiegu najbardziej bolały zastrzyki. Potem lekarz wspomniał o ewentualnym użyciu środków przeciwbólowych, ale tylko podczas jazdy samochodem czułem lekki, szczypiący ból, więc nawet nie pomyślałem o braniu leków. Najbardziej bolało przy wypróżnieniu po dwóch dniach od zabiegu. Pierwszego dnia działała jeszcze wlewka, więc bez parcia wyleciało wszystko. Po 11 dniach pozostało tylko niewielkie krwawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jestem kolejną bardzo cierpiacą osobą po gumkowaniu jednego hemoroida. Od miesiąca przrszywający ból nie do wytrzymania, pieczenie . Stosuję różne środki ale nie ma końca cierpienia. Też w połowie miesiąca pojawiła się krew. Gdyby lekarz uprzedził o tak złym samopoczuciu po tym zabiegu nigdy nie podjęłabym decyzji o jego wykonaniu. Schudłam już 3 kg bo jestem w zsadzie na płynnych posiłkach. Pozdrawiam wszystkich zbolałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam dwa zabiegi w odstepie trzech tygodni i w styczniu czeka mnie trzeci. Pierwszy zabieg bezbolesny... ale po powrocie do domu czulam dosyc silne rozpieranie w odbycie, uczucie jakbym musiala sie wyproznic... chodzilam w lazience i nie widzialam co ze soba zrobic. pozniej poczulam sie slabo, kilka odruchow wymiotnych i utrata przytomnosci. w nocy juz bylo lepiej. kolejne kilka dni lekkie krwawienie i zadnego bolu. Lekarz mowil ze utrata przytomnosci raczej nie byla przez zabieg tylko miala podloze psychologiczne... ze sie nakrecilam :) za drugim razem nie czulam nic zadnego bolu i podczas zabiegu i pozniej, zadnego rozpierania, krwawienia... jakbym wogole nie byla na zadnym zabiegu. mam nadzieje ze trzeci zabieg tez bedzie taki. lekarz zalecil diete z duza iloscia blonnika, duzo plynow i parafine (parafine odpuscilam bo byla ochydna). ale wyproznialam sie codziennie i stolec byl luzny. chodzi chyba o to aby nie doprowadzic do zatwardzenia czy tez silnego parcia. hemoroid powinien odpasc samoistnie jezeli bedzie na to gotowy :) a w innym przyppadku sa pozniej problemy z silnym krwawieniem lub gojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 dzien po zagumkowaniu jednego hemo. Jest znosnie ale noc to koszmar mimo ze przygowalem sie i wzialem tramal. Wyglada na to ze niektorzy maja wiecej szczescia a niektorzy mniej. Warto zadbac o cos naprawde mocnego. Jak pokazuja doswiadczenia kazdy raz jest inny. Pozdrawiam walczacych o brak stresu za kazda wizyta w toaleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja przedwczoraj miałem zabieg metodą Brarona. Moje hemoroidy są już 4 stopnia i podobno wielkie, ale lekarz stwierdził, że metodę Barrona da się zastosować i w moim przypadku, tyle tylko, że potrwa to dłużej, bo jednego hemoroida musi gumkować dwa razy, bo mu się nie mieści do aparatu.., Trochę mnie to dziwi, ale z lekarzem nie będę dyskutował bo wychodzę z założenia, że chyba musi się na tym znać. tak więc razem 3 hemo na 6 zabiegów.. Nie wiedziałem, że będzie po zabiegu tak bolało, bo podobno to to terapia 1 dnia.. Wybieram się za kilka godzin do apteki, ale nie wiem co kupić bo nie mem recepty. Jakieś rady? Pozdrawiam cierpiących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja w czwartek miałem gumkowanie cztery sztuki,dwie noce szok zadna pozycja nie pomagała /noce nie przespane/ od piatku mam krwawienie/chodze z wkładka/ bol juz mniejszy ale nic nie chce odpasc,lekarz powiedział dwa trzy dni i odpadna a tu nic troche zaczynam sie niepokoic .Pozdrawiam wszystkich gumkowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja jestem ponad 24 h po gumowaniu + rektoskopia. Ogólnie samo gomkowanie nie bolało za bardzo ale rektoskopia była dla mnie hardkorem. Pierwsza noc po zabiegach na środkach przeciwbólowych spoko ale ogólnie czuje się jakby wjechała mi ciężarówka w tyłek. Od Pana doktora dostałem leki przeciwbólowe mam brać dwa razy dziennie i posterisan po jednym na noc. Moich hemusiów pozbywam się pojedynczo kosz takiej imprezy to 150 zł. Pozdrawiam wszystkich zgumkowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem po zabiegu 48 godzin. Miałam zakładane trzy gumki. Sam zabieg bezbolesny, jedyne uczucie to dyskomfort podczas wkładania wziernika i uczucie parcia oraz lekkie szczypanie podczas zaciśnięcia gumki. Po zabiegu też wcale nie było źle, a bałam się tego okropnie, gdyż większość pisała o przeraźliwym bólu. Przez pierwszą noc bolało trochę, ale naprawdę dało się wytrzymać (dla mnie to takie odczucie jak by mnie ktoś mocniej w pupę kopnął). Lekarz kazał mi wziąść przed snem tabletkę przeciwbólową (padolten) i następną rano i potem dalej jak będzie bolało. Wzięłam łącznie 3 w pierwszą noc po zabiegu, następnego dnia rano i wieczorem (choć tą ostatnią wzięłam bardziej z powodu strachu przed bólem, bo już prawie nic nie czułam). Dziś już nie czuje nic jest naprawdę ok i oby tak dalej było. Przyjmuje jeszcze lekki na zaparcia oraz czopki na gojenie. Teraz tylko czekam aż zaczną odpadać mam nadzieję że dalej będzie to tak łagodnie przebiegać :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumkowska

Ja jestem kilka godzin po gumkowaniu 1 sztuki , lekarz powiedział ze będzie tylko uczucie parcia tam, a ja konam . W ogóle nie spodziewałem się takiego bólu , jakbym miała mega biugunke ! Wzięłam ibuprofen i czekam .... Aż przejdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po gumowaniu 3 szt. + chirurgicznym usunięciu jednego hemoroida. Lekarz zapisał Tramal+Ketonal+parafinę do picia+nasiadówki z kory dębu+proktosedon. Po 2 dobach wypadła jedna gumka. Nie wiem tylko czy z hemoroidem. Ból w pierwszej dobie okropny, w drugiej słabszy. Zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym. 4 zastrzyki w odbyt ( to faktycznie bolało). Czekam na efekty leczenia jak zejdzie opuchlizna i przestanę krwawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po gumkowaniu 5 godzine,parcie potworne,skret jelit,wymioty,bol jak przy porodzie,a wydawalo sie po samym zabiegu,ze to takie nic i po sprawie.Bol nasilil sie po 2 godzinach,jak to zawsze bywa w nocy najgorzej.Leki to czopki Proktosedon,masc Lidoposterin,i pr.zeciwbolowe Zaldiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu nocy,sytuacja sie poprawila,jest parcie ,ale male,nie boli.Mysle,ze kazdy ma inna granice bolu i inaczej odczuwa zabieg,ale jak pomysle o operacyjnym cieciu,to chyba lepiej na ta metode sie zdecydowac,chodz wczoraj w moim przypadku bylo naprawde tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin z Łodzi

Mam już to paskudztwo od paru lat. Oczywiście piszę o hemoroidach. W moim przypadku są tak zwane wewnętrzne z dużym krwawieniem. W pierwszej kolejności jeden z lekarzy zaproponował zasuszanie guzków metodą zwaną Hemoron. Wydane sporo kasy i nic nie pomogło. W zeszłym roku gumkowanie. Co najmniej 6 razy. Pierwsze 2-3 gumkowania ból w miarę do zniesienia. Kolejne czym bliżej ciała paskudny ból. Raz pozwoliłem założyć dwie gumki jednocześnie &#8211* doba wyrwana z życiorysu. Niestety po roku czasu znów się odbudowały. Jestem po drugim gumowaniu, a mam zabieg co dwa tygodnie. Przy drugiej gumce - pierwsza doba masakra, KETONAL forte łykałem jak dropsy. Po pierwszej dobie ból jakoś się uspokoił. Nasilił się ponownie ok. 5 dnia po zabiegu. Ból i pieczenie. Mówiłem o tym lekarzowi, lecz niedowierzał. Z tego co wyczytałem metoda jest skuteczna w zależności od danego organizmu. Jedni przechodzą zabieg bezboleśnie, a dla jednych to masakra. Podobnie jest z kolonoskopią. Miałem ją robioną. Na forach wyczytałem że dla niektórych osób to masakra, u mnie trwała 10 minut i wolałbym robić kolonoskopię 3 razy częściej niż założyć jedną gumkę. Osoby cierpiące po gumowaniu, mające pieczenie, ból oraz lekkie krwawienia mogą spróbować lek o nazwie PROKTIS M, a mnie w szczególności pomógł RUSKOREX. Osobiście przetestowałem wszystkie możliwe czopki występujące na rynku i tylko te mi w miarę pomogły. Cóż taki już jest nasz los HEMOROIDOWCÓW. Pozdrawiam i życzę dużej wytrwałości przy leczeniu tej paskudnej choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zalozonych 5 gumek, oczywiscie nie naraz, jak czytam, ze ktos mial 3 jednoczesnie to mi wlosy sie jeza na glowie. Bolu troche bylo, ale wszystko do wytrzymania, nie utrzymywal sie dluzej niz 1-2 dni. Przy ostatniej gumce bylo najgorzej, bo taka naciagana troche byla, zatem polecam nie czekac az bedzie gorzej, tylko jak najszybciej gumkowac. Na nastepny dzien mozna isc do pracy? - naciagane to ogromnie, na dodatek jak ktos uwielbia komfort psychiczny to ja bym polecal z tydzien wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z hemoroidami, jeden wychodzi na zewnątrz, maści trochę mi pomogły ale guz zewnętrzny nie zniknął ma kilka cm. Nie mogę znaleźć proktologa w Gnieźnie, ani Wrześni i umówiłam się na piątek 20.09.2013r do chirurga, bardzo mnie krępuje ta wizyta... Proszę o pomoc jakie są najmniej bolesne, skuteczne i inwazyjne metody leczenia, jakie badania zrobi mi lekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zadowolona

więc teraz powiem jak po wizycie wszystko wygląda, byłam u jednego z najlepszych chirurgów mój guzek ma kilka cm i wychodzi na zewnątrz jest spory. Lekarz przepisał mi leki , mam brać przez 10 dni i guzek powinien mi zniknąć/pęknąć i żadne gumki ani nic nie jest potrzebne. Później jeszcze do kontroli pojadę. A strasznie się bałam wcześniej, bo tyle się naczytałam w internecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie jest hemoroid, bo on tak sobie nie pęknie, a jak pęknie to się krew poleje, hemorod musi być wycięty, a rana zszyta. Poza tym w stadium IV, które posiadasz on się samoistnie nie wchłonie, bo taka jego specyfika. Hemo A jak lek może działać miejscowo? - ja jestem amatorem, ale dziwny jest Twój przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zadowolona

to jest hemoroid przepisał mi cyclo3fort mam brać 2x2 i Diclac75 Duo 1 tabletka rano, przez 10 dni. Oczywiście, że zaznaczył jeżeli nie pęknie (uprzedził, że krwawnienie może być obfite) w ciągu 10 dni albo nie wchłonie to będzie usunięty, ale jestem dobrej myśli, kiedyś miałam torbiele na lewym jajniku i też farmakologicznie udało się wyleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×