Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opalanie po operacji guza mózgu


Gość iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.8 marca miałam oparcję guza mózgu(oponiaka).Czy wogole będzie to mozliwe abym mogła się opalac na słonću,czy w solarim??Dodam ze czuję się bardzo dobrze,nie miałam zadnych powikłac.Rana zagoiła się bardzo dobrze.Mam 28 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.Jednakże mam wątpliwosci ponieważ obawiam się iż mogłoby to spowodowac pojawianie się kolejnego guza mózgu.Czy istanieje takie ryzyko,ze mogłabym ponowanie zachorowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

nie trzeba się obawiać jeśli skóra nad dojściem operacyjnym nie jest mocno zaciągnięta, a blizna pooperacyjna nie jest duża, wierzę że ma pani włosy, które dodatkowo chronią przed promieniowaniem, proszę podać jeśli Pani zna oznaczenie G-1, G-2, G-3? jedynie w przypadku G-3 zalecałbym znacznie ograniczyć korzystanie z solarium a w słoneczne dni ograniczyć dostęp swiatła do skóry głowy (parasol, kapelusz), pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo znam sie na tych oznaczeniach,ale zapewnie chodzi o stopien guza????wiem tylko ze z trzech miałam 1.A w wypisie niestety nie ma zadnych oznaczen G,być moze dlatego ze operacje miałam za granicą(Niemcy).bilzna jak dla mnie jest sporo,zaczyna się od srodka głowy,nad linią włosów az po ucho.Czyli taki odwrócony księzyc.Guz był umiejscowiony w oklicy siodła tureckiego,oklicy nerwu wzrokowego.Czyli tu bardziej z przodu.Włosy mam i zakrywają bliznę.moze takie oznaczenie cos Panu-pani przybliży MENINGEOM WHO GRAD 1.W takim razie z którego sposobu opalania mogę od czasu do czasu skorzystac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

przy stopniu 1 wg WHO z każdego, był to ze wszystkich typów *najspokojniejszy* -łagodny nowotwór. Jeśli interesuje Panią czy istnieje ryzyko wznowy, w tym typie zdarza się dopiero po 10-20 latach u naprawdę znikomego odsetka populacji, prawd. tego procesu jest tak małe, że może pani całkowicie o nim zapomnieć, proszę tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz, gdyby pole widzenia zaczęło się ograniczać od strony bocznej, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli taki objaw się pojawi to o czym moze swiadczyc??moimi wczesniejszymy objamwami było własnie zatracanie wroku w prawym oku,guz uciskał na nerw i uszkadzał go.Dlatego zgłosiłam się dolekarza z powodu oka, pozniej wszystko potoczyło się błyskawicznie,dlatego iż groziła mi slepota.Po operacji znacznie lepiej widzę, wczesniejw idziłam tylko z wyraznie z odległosci 20 cm a tablicy z literami wogole.Teraz potrafie nawet odczytaj litery i cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie będzie świadczyło to o wznowie, która w Pani przypadku jest bardzo rzadka. dlatego jeśli kiedyś za 20-30 lat coś znów pani zauważy, będzie Pani wiedziała do kogo się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę uspokoiło mnie to co Pan napisał,bowiem badania kontrolne jakie mam miec we wrzesniu nie dają mi spac spokojnie .Dziękuję bardzo za wyczerpującą informację.Strach ma wielkie oczy..samych sukcesów zyczę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, we wrzesniu stwierdzili u mnie guza mozgu. Guz prawdopodobnie oplata prawy nerw wzrokowy. Objawia sie to zaburzeniami wzroku. Boje sie operacji. Nie wiem co robic. Lekarze zalecaja operacje, ja slyszalam, ze mozna naswietlac. Ne wiem co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×