Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cystis mucinosum ovarii sinistri. Cystis simplex ovarii dextri. Corpus luteum cysticum.


Gość Maja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 4 tyg temu miałam laparotomię torbieli jajnika lewego i prawego , bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku hist-pat, poniewaz do wizyty u ginekologa jeszcze daleko, bardzo sie niepokoję:( Cystis mucinosum ovarii sinistri. Cystis simplex ovarii dextri. Corpus luteum cysticum. Prosze o odp co to właściwie jest i czy nie będzie powracać? Można jakoś temu zapobiec? Chciałbym szybko zajśc w ciążę, kiedy będzie to możliwe? z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Cystis mucinosum ovarii sinistri. - torbiel śluzowa jajnika lewego Cystis simplex ovarii dextri. - torbiel prosta jajnika prawego Corpus luteum cysticum. - ciałko żółte torbielowate Są to zmiany łagodne o postaci zwyrodnieniowej. Jeśli torbiele zostały tylko usunięte miejscowo, a zapewne tak było to niestety nigdy nie ma 100 procentowej pewności, że nie nawrócą. Nie ma też praktycznie jakichkolwiek możliwości zapobieżenia temu. Ważne, aby gospodarka hormonami płciowymi była wyrównana i nie dochodziło do stanów zapalnych przydatków. Myślę, że można już zacząć starać się o dziecko. Wszystkich dokładnych informacji powinien udzielić ginekolog prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Mam pytanie, wizyta u ginekologa ponownie potwierdziła prawdopodobnie torbiel ok 5 cm koło jajnika prawego. Nie miałam przy sobie wówczas wcześniejszych wyników badań (jw) i doktor podejrzewa endometriozę. Czy jest to możliwe? WW wyniki badań nic o tym chyba nie mówią? Nie byłoby to wykryte wówczas podczas laparotomii? Bardzo prosze o odpowiedź, poniewaz nie wiem czy doktor sie nie myli. Podczas laparotomii usunieto mi znacznie lewy jajnik (niby wszystkie funkcje przejal jajnik prawy), teraz torbiel jest kolo prawego, bede mogla jeszcze miec dzieci jezeli ponownie zdecyduja sie na laparotomie? Po laparatomii urodziłam synka i kilka mcypo tym juz stwierdzono torbiel, chcialabym za kilka lat miec jeszcze dzieci... Doktor przepisał mi Visanne, moge ja stosowac podczas karmienia piersia mojego 10 mcznego synka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×