Zmiany degeneracyjne kręgosłupa

u?ytkownik
Andrzej

Dzień Dobry,

Zeszłego roku wybrałem sie pograć w piłkę na hali. Następnego dnia po obudzeniu sie nie mogłem wstać z łóżka, podnosząc sie na wznak. Odczuwałem dotkliwy ból centralnie w podbrzuszu. Kregosłup mnie wtedy nie bolał. Od tego czasu minął już ponad rok, ja ciagle odczuwam dolegliwości, które obecnie dotycząc również bólu kręgosłupa. Ostatnio wykonałem RTG- kręgosłupa, a oto jego wynik: *Zniesienie fizjologicznego wygięcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zmiany degeneracyjne w stawach międzywyrostkowych na poziomie L4-S1 oraz przejaśnienia dobrze ograniczone w masie bocznej kości krzyżowej po lewej stronie w poziomie stawu krzyżowo-biodrowego - zmiany degeneracyjne*.
Czy wynik badania może określać przyczyne bóli podbrzusza i kręgosłupa. Mam 45 lat nie miałem żadnego urazu kręgosłupa ani też nie wykonywałem żadnej rujnujacej kregosłup pracy. Wobec tego jak należy interpretować wynik tego badania i jakie działania podjąć?
pozdrawiam

Reklama
u?ytkownik
stapler

Są to zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie i stawie krzyżowo-biodrowym mogące dawać bóle dolnych partii pleców jak i podbrzusza. Do takich zmian zwyrodnieniowych nie musi dochodzić pod wpływem urazu czy też obciążania nadmiernego kręgosłupa. Takie zmiany bardzo często powstają samoistnie. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. On podejmie odpowiednie działania.

u?ytkownik
Andrzej

Dziękuję za odpowiedź

Twoja odpowiedź