Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złogi w woreczku, podwyższona bilirubina i stłuszczona wątroba?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z woreczkiem żółciowym, a raczej ze złogiem który w nim zalega (7,5mm). Parę dni temu miałam średni ból prawego boku. Na USG wyszło, że to nie z powodu ataku woreczka a wątroby. Po badaniu krwi wyszło, że moja bilirubina wynosi 2,2 pozostałe wyniki bez podwyższeń. Dodatkowo mam powiększoną wątrobę i stłuszczoną. Chciałam się zapisać na laparoskopie ale chirurg uznał, że dopiero po wykonaniu badania EPCW może zgodzić się na taki zabieg. Dodam, że gastrolog stwierdził, że nie widzi konieczności tego badania ponieważ na USG wyszło, że w przewodach nie zalegają złogi. W związku z czym powinnam iść na zabieg. Nie wiem co mam z tym zrobić?? Czy mam się udać do innego szpitala?? Nie wiem, czy podwyższona bilirubina nie jest spowodowana tym, że od 3 miesięcy biorę Ursofalk 3 tabletki wieczorem. Bardzo proszę o odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzisiaj odebrałam wypis ze szpitala moje wyniki to: Sód-140 Potas-4,05 Crea-0,63 Urea-16 Glukoza-83 AlAT-40 AspAT-16 ALP-65 Amylaza-29 GGTP-85 Cholesterol-156 TRIG-158 HDL-39 LDL-93 Bilirubina-2,2 CRP-1,7 Niestety nie jest napisane jaka to jest bilirubina :-( Wątroba wyraźnie stłuszczona, bez widocznych zmian ogniskowych. Drogi żółciowe niepiszerzone. Trzustka o nierównych zarysach, hiperechogeniczna, niepowiększona. Proszę o informacje co dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

A jakie wartości referencyjne były podane dla tych wyników? Warto zawsze to dodać, ponieważ każde laboratorium przyjmuje trochę inne wartości za normę. Bilirubina jest podwyższona. Najlepiej udać się do specjalisty z zakresu wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×