Złamanie wieloodłamowe podudzia kości strzałkowej i piszczelowej z przemieszczeniem

użytkownik
angielika

Witam w lutym uległam wypadkowi w skutek czego doznałam złamania wieloodłamowego podudzia kości piszczelowej i strzałkowej z przemieszczeniem ,miałam wykonaną operację gdzie założono mi 5 śrub i płytkę AO . Minęło 13 tygodni nadal jestem w gipsie i po kolejnym prześwietleniu nie widać zrostu .Co robić bo tracę nadzieję

Reklama
użytkownik
stapler

Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i stosować się do zaleceń ortopedy prowadzącego. Niestety czasami w tak skomplikowanych złamaniach późno dochodzi do zrostu (związane jest to ze słabym ukrwieniem odłamów kostnych). Leczenie zapewne będzie znacznie wydłużone.

użytkownik
andzi

Moje złamanie 9 tyg po operacji
http://www.photoblog.pl/andzi26/66275152

użytkownik
iwona

Witam serdecznie!w 2006 roku ja również złamałam kość piszczelową i strzałkową z przemieszczeniem i odłamami(2 śruby w środku,których do tej pory jeszcze nie wyjęłam i 6 śrub na zewnątrz + płytka).Nie martw się,że jeszcze nie widać zrostu,to musi trochę potrwać.Ja również byłam przerażona brakiem szybkiego postępu w zrastaniu się kości,ale na szczęście wszystko pięknie się zalało.Nie odczuwam żadnych dolegliwości,zostały tylko niewielkie ślady po bliznach.Więc głowa do góry,dużo cierpliwości i szybkiego powrotu do zdrowia.

użytkownik
K

Też jestem po takim złamaniu. Mam 12 śrub i jakąś płytkę. Jest 6 m-cy po operacji a ja nadal nie chodzę i coraz bardziej mnie noga boli

użytkownik
andzi

Ja jestem już po drugiej operacji nowa płytka +6 śrub i przeszczep szpiku kostnego
polecam ci inne forum http://www.odzyskaj.info/viewforum.php?id=9
tam uzyskasz wiele odpowiedzi pozdrawiam

użytkownik
mariusz

Ja mam złamanie kosći piszczelowej i strzałkowej lewego podudzia miałem operacie sześc miesięcy temu załozyli mi zesspol na sześć srubek to taka płytka na wieszku,po czterech miesiącach mi operacyjnie zdieli ten zespol bo zaczeła ropa wyciekać z tych srubek,no i lekarz załozył w gips az do kolana,mineło sześc miesięcy i lekaz muwi ze niema jeszcze zrostu,ale iusz kazał mi nastopywać delikatnie na to noge tak zeby nie bolała,jak dobrze bendzie to na nowy rok iusz zdejmo mi ten gips i na rehabitacie wyslo. pozdrawiam wszystkich chorych

użytkownik
Daniel

Mam też wieloodłaowe złamanie kości podudzia 3 tygodnie temu miałem operację zastosowanie gwoźdźia śrudszpikowy ryglowany lekarz kazał chodzić ale jak jak boli i kostka cała spuchnięta dla mnie jest tylko jedno określenie MASAKRA

Twoja odpowiedź