Odczyn okostnowy

u?ytkownik
DAREK

Witam.02.10.2009 roku miałem zabieg zespolenia po złamaniu głowy i szyjki kości promieniowej.Na ostatniej wyzycie lekarz prowadzący skierował mnie na badanie tomokomputerowe,w celu ewentualnego ustalenia terminu wyjęcia płytki.Oto wynik tego badania**Stan po złamaniu głowy i szyjki kości promieniowej zespolone płytą LCP-Synthes.Ustawienie odłamów prawidłowe.Zrost słaby-szerokie szczeliny złamania.Na poziomie złamania szyjki kości promieniowej masywny odczyn okostnowy.* Badanie zostało wykonane 12.05.2010.Bardzo proszę o konsultację.Wizytę u lekarza powadzącego mam pod koniec maja, a martwi mnie odczyn okostnowy.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Odczyn okostnowy jest typowy dla gojenia się złamania. Taki odczyn okostnowy pojawia się na początku gojenia się złamania i dopiero potem rozprzestrzenia się na całą kość doprowadzając do jej zrostu. Upłynęło już sporo czasu, a zrostu nie ma, widoczne jest tylko jej początkowe stadium. Na pewno jeszcze płytki nie można usunąć. O dalszym postępowaniu musi zadecydować prowadzący ortopeda.

u?ytkownik
DAREK

Dziękuje serdecznie za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź