Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laserowy zabieg usunięcia krzywej przegrody nososwej


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jakiś czas temu moja lekarka stwierdziła, że mam krzywą przegrodę nosową. Powiedziała, że należy operacyjnie skorygować tę wadę. Jestem alergiczką i mam lekkie objawy astmy, leczę się od wielu lat. Zawsze byłam chorowita. Jednak teraz mój nos jest niemalże cały czas zatkany, czasem z niego cieknie, co strasznie burzy normalne funkcjonowanie, zapewne osoby, które również mają taki problem zrozumieją. Wydaje się, że jedyną alternatywą jest właśnie poddanie się zabiegowi. Czytałam o nim i muszę przyznać, że jestem przerażona. W necie znalazłam tylko wzmianki o LASEROWEJ korekcie skrzywionej przegrody nosowej i dlatego zwracam się tutaj. Jak wygląda zabieg laserowy? Czy boli? Na czym polega? Czekam na pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MONIKA ORL

Kompletne bzdury. Korekcja przegrody nosa - jeżeli jest faktycznie konieczna może być zabiegiem endoskopowym lub nie. Polega na odwarstwieniu śluzówki przegrody nosa i usunięciu nadmiaru chrząstki która w procesie wzrastania rosła nadmiernie. Zabieg wyłącza nos z użycia na kilka dni - jedno lub obustronna tamponada nosa. po usunięciu nadmiaru chrząstki jamy nosa poszerzają się a powietrze nabiera przepływy laminarnego (nie wiruje) w nosie i prawidłowo się ogrzewa i nawilża. U alergików przynosi to korzyści - pomijając poprawę codziennego komfortu życia - bo brzęknące po podrażnieniu alergenem małżowiny nosowe mają dla siebie więcej miejsca więc nie zatykają przepływu powierza całkowicie i zostawiając miejsce na oddychanie przez nos. O ile istnie wskazanie to zabiegu nie należy się bać bo wykonuje się go na śpiocha - w znieczuleniu ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×