Guz, zgrubienie za uchem

użytkownik
Pacjent

Witam,
Właśnie dzisiaj byłem u lekarza internisty. Pooglądał mnie i wysłał na USG ślinianek. Zmiana o której mowa nie boli przy ucisku, jest raczej miękka, nie mam żadnych innych objawów (węzły chłonne nie są powiększone). Nie wiem od kiedy ją mam, zwróciłem na to uwagę około miesiąc temu. Od tego czasu guz się minimalnie powiększył (albo to tylko wrażenie). Poniżej zdjęcie. Trochę się niepokoję ...

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d2e6d1c0aaa56b0b.html

Reklama
użytkownik
Gosh

Witam, też mam takie coś za uchem, również mnie to zastanawia co to może być.

użytkownik
haemophilus

To może być włókniak lub tłuszczak. Wtedy trzeba go usunąć chirurgicznie.

użytkownik
Pacjent

Czy usuwanie takich zmian jest refundowane z NFZ?

użytkownik
Alina

Ja tez mam cos takiego.Dopoki go nie wymacałam to nie czulam go,teraz jak dotkne to dziwne wrażenie mam.

użytkownik
lola

I ja mam cos podobnego :( do Pacjenta:) i co to było/jest?

użytkownik
lola

Dopiero dziś to zauważyłam. jest nad uchem, na granicy małżowiny usznej i skroni. Przy dotyku boli :(

użytkownik
AB

Witam,
I co wykazało badanie?
Może ktoś już był u lekarza i ma jakies wyniki, proszę podzielcie się.

użytkownik
topola

Wymacalam sobie za uchem lekkie zgrubienie co to moze byc?

użytkownik
Kasia

Witam :)ja mam to samo....bylam dzis u lekarza i dostałam skierowanie do chirurga na wyciecie :ponoc zbiera sie tam ropa i temu tak rosnie ja mam za uchem jak wroce od chirurga napisze co to bylo

użytkownik
Mateusz

Też mam takie coś za uchem i będę się wybierał do lekarza.

użytkownik
sławek

Moja żona ma na głowi i za uchem była dzisiaj u lekarza i skierował ją na usgie ale musi czekać miesiąc na głupie usgie

użytkownik
Kobietka

Witam!
Ja tez mam coś takiego za uchem jeden dość spory guzek i jeden mniejszy... mam nadzieję ze to nie jest nic groźnego z tego co mi wiadomo to łuszczak ale nie jestem pewna jeśli to łuszczak to czy NFZ refunduje wycięcie go??? proszę o odpowiedz na maila : EWELKA1115@gmail.com
z góry dziękuje :)

Twoja odpowiedź