Kamień w pęcherzyku żółciowym a wyniki Alat i Aspat

użytkownik
Tomek

Witam od około roku mam podwyższone próby wątrobowe Alat - ok 150, Aspat - ok 80 GGTP - 90.Autoimmunologiczne zapalenie wątroby , HCV i inne zostały wykluczone.Na Usg wzmożona echogeniczność wątroby, przez ten rok USG miałem wykonywane około 5 razy i nie było nic wydać dziś w TK j.brzusznej wyszło że mam w pęcherzyku złóg ok 7 mm i zaznaczoną nieznacznie budowę zrazikowa trzustki, poza tym wszystko ok.Ciągle przez ten rok czuje dyskomfort w prawym podżebrzu i kłucia promieniujące do pleców i pod mostkiem, nasilają się w pozycji siedzącej.Gastroskopia też nic nie wykazała i lekarze dalej nie wiedza od czego podwyższone wyniki.Nie piję alkoholu wcale, leki na wątrobę takie jak Esenciale, Sylimarol biorę od roku, dieta a wyniki takie jak wyżej.Czy może to być spowodowane tym złogiem?I dlaczego nie było go widać na poprzednich USG?
Dziękuje za informacje i pozdrawiam.

Reklama
użytkownik
stapler

Kamica objawowa pęcherzyka żółciowego jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Objawy, które Pan opisuje mogą być związane właśnie z kamieniem w pęcherzyku żółciowym. Możliwe, że drobne złogi czasami schodzą z pęcherzyka żółciowego doprowadzając do podrażnienia dróg żółciowych i przy okazji wątroby. Takie drobne złogi są źle widoczne w badaniu USG i mogą być przeoczone. Radziłbym wykonać cholecystektomię, gdyż powodem wszystkich dolegliwości może być właśnie kamica pęcherzyka żółciowego.

Twoja odpowiedź