Gładki bardzo duży i twardy guz w piersi

u?ytkownik
Paula

Zaczęłam wyczuwać bolący (po ucisku miedzy palcami) w samym srodku piersi i wydaje mi się, że jest on dużych rozmiarów (moge go badać poprzez delikatne zduszenie piersi). I wyczuwam ze jest idealnie gladkim i bardzo twardym obiektem. mogę dowiedzieć się czegoś na temat tego co to moze być? to guz czy np powiekszony jakiś przewód w piersi? gdyby guz doszedł do takiej średnicy powinnam miec inne objawy czyli bóle i obrzmienia? bo takowe sie nie pojawiają. zdecydowanie miałabym tez problemy z wielkością jednej piersi a sa one prawie identyczne. dodam ze mam 16 lat

Reklama
u?ytkownik
stapler

Mogę dowiedzieć się czegoś na temat tego co to moze być? to guz czy np powiekszony jakiś przewód w piersi?
- bez badania trudno określić czym może być zmiana, bolesność może wskazywać na stan zapalny, Twój młody wiek może też mieć związek z rozwojem gruczołu sutkowego, który też może dawać takie objawy, a może to rzeczywiście jakiś guzek np. włókniakogruczolak
gdyby guz doszedł do takiej średnicy powinnam miec inne objawy czyli bóle i obrzmienia?
- trzeba w tej sprawie udać się najlepiej do ginekologa, być może konieczne będzie wykonanie USG piersi

Twoja odpowiedź