Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak w trzonie kręgowym


Gość Katarzyna_M

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna_M

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników. Badanie wykonano w sekwencjach TSE w obrazach T1,T1 zaleznych w plaszczyznach osiowych i strzałkowych. Zmniejszenie fizjologicznej kyfozy piersiowego odcinka kręgosłupa. Naczyniak wielkości ok,08cm w trzonie kręgowym Th4. Guzki Schmorlla blaszek granicznych trzonów kr. Guzek Schmorlla uwidocznionej blaszki górnej trzonu L1. Uogólniona wypuklina K-M Th6-7 większa po stronie lewej z przewężeniem rezerwy płynowej tej okolicy. Wypukliny centralne K-M Th10-12, Th5-6, Th7-10 bez ucisku na worek oponowy. Strukury rdzenia o prawidłowym sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Naczyniak w kręgu jest niewielki i raczej nie ma znaczenia klinicznego. Guzki Schmorla świadczą o przebytej chorobie Scheuermanna (patrz strona: http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Scheuermanna). Najbardziej niepokojąca jest wypuklina krążka międzykręgowego Th6-7 mogąca dawać silne dolegliwości bólowe oraz objawy ubytków neurologicznych. Wskazana byłaby w tej sytuacji jeszcze konsultacja z neurochirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna_M

Czy jest możliwa jakakolwiek terapia lub jakieś zalecenia, które pomogły by zlikwidować te bóle? Kobiecie w wieku 49 lat, w zawodzie pielęgniarki sprawiają naprawdę wielką trudność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba jak pisałem w tej kwestii skonsultować się z neurochirurgiem, gdyż taki stan może wymagać leczenia operacyjnego. Jedynie leczenie objawowe (środki przeciwbólowe i przeciwzapalne) plus rehabilitacja może zmniejszyć dolegliwości, ale w sposób doraźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę : mam naczyniaka trzonu L1 wielkości 29x33mm byłam u neurichirurga, który stwierdził, że naczyniak jest ogromny i trzeba go natychmiast zacementować. Dał skierowanie na vertebroplastykę. Telefonicznie podano mi termin zabiegu: za 7m-cy!!! Czy to nie za długo?! Mam wrażenie, że do tego czasu karetką dojadę do szpitala ze złamanym kręgosłupem. Czy mam jakieś prawo do pierwszeństwa w kolejce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×