Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rany pooperacyjne po laparoskopowym wycięciu torbieli jajników


Gość Filifionka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Filifionka

10 dni temu miałam operację (laparoskopowe wycięcie obustronnych torbieli jajników). Wczoraj w okolicach jednej z ran pooperacyjnych wyczułam zgrubienie, coś jak guzek pod skórą, o większej rozległości niż szew. Dodatkowo czuję od czasu do czasu kłucie w tych okolicach i mrowienie (coś jak drętwienie) w biodrze. Trochę martwią mnie te objawy. Proszę o poradę, czy tak wygląda gojenie się ran pooperacyjnych, czy powinnam się zgłosić na izbę przyjęć, bo rana goi się nie tak jak powinna. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie objawy mogą występować jeszcze po operacji. Na kontroli koniecznie trzeba wspomnieć o tym. Jeśli pojawi się temperatura lub dolegliwości będą bardziej dokuczliwe to najlepiej udać się do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem 2 tyg po laparoskopowym wycięciu przydatków. Jedną mam na 4 cm bo jajnik był tak duży,że lekarz nie mógł go przez ten mały otwór wyciągnąć. I właśnie w tym miejscu mm zgrubienie, twarde niczym kamien, większe niż sama rana. Czuję ból przy wstawaniu, przekręcaniu się na bok w łóżku itp. Ból jest chwilowy i odczuwam go tak, jakby miało sie w środku coś od czegoś oderwać. Od lekarza chirurga wiem, że nie jest to nic groźnego( w najgorszym przypadku może skończyć się przepuchliną), a takie dolegliwości mogą trwać nawet 3 mies, w tym czasie zgrubienie powinno sie rozejść. Także dziewczyny zaciskamy zęby, głowa do góry i do przodu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 3tygodnie po usunięciu ciąży pozamacicznej laparoskopowo A wczoraj wróciłam do pracy i jak wróciłam do domu zaczęło boleć tam gdzie mam ranę koło jajnika i jest twarde czy to normalne że jest twarde i boli czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×