Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwyrodnienie stawu kolanowego


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoznanie : Stan po Skręceniu stawu kolanowego lewego Osteochondroza III Stopnia stawu rzepkowego-udowego lewego Zastosowano : Artroskopia kolana lewego. Wykonano boczne uwolnienie rzepki Witam, ja chciałem się dowiedzieć skoro miałem robioną artroskopie kolano i stwierdzono zwyrodnienie chrząstki, to czy zostało coś zrobione z związku z tym zwyrodnieniem ? Czy to tylko poza operacyjnie można leczyć zwyrodnienie ?czy skoro mam lewe kolano chore to i prawe również jest chore ? ( Zwyrodnienie stawu Kolanowego) ja doczytałem w internecie żeby wyleczyć zwyrodnienie stawu z jednym punktów leczenia jest artroskopia kolana ( np synowektomia, oczyszczanie stawu - debridement ). Na obecną chwile lekarz dał mi skierowanie na DKF i Pole Magnetyczne. Czy to wystarczy ? Mam 25 lat i już u mnie taka choroba wystąpiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zostało coś zrobione z związku z tym zwyrodnieniem ? - zwyrodnienie jest w początkowym stadium, a takie stadium raczej nie wymaga leczenia operacyjnego (np. synowektomia czy debridement - tylko w zaawansowanych formach zwyrodnienia), wykonano tylko boczne uwolnienie rzepki z uwagi na następstwo przebytego skręcenia stawu kolanowego Czy to tylko poza operacyjnie można leczyć zwyrodnienie? - początkowe stadia leczy się zachowawczo (leki doustne, dostawowe, fizjoterapia), zaawansowane stadia raczej operacyjnie czy skoro mam lewe kolano chore to i prawe również jest chore ? - nie, prawe może być całkiem zdrowe Na obecną chwile lekarz dał mi skierowanie na DKF i Pole Magnetyczne. Czy to wystarczy ? - powinno, o dalszym leczeniu musi zadecydować ortopeda po analizie wszystkich informacji jakie osiada na temat Pana zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja chciałem się dowiedzieć jeszcze iż 19.04.2010 miałem artroskopie i dopiero gdzieś od ponad tygodnia zacząłem jeździć rowerem w celu rehabilitacji ale bez nacisku, na obecną chwile mam zanik mięśnia uda tej nogi co była robiona artroskopia jest mniejsza od nogi przeciwnej o jakieś 25%.Lekarz ortopeda zabronił kucania i klękania Co mam teraz zrobić? Czy mam na siłownie się zapisać i ćwiczyć tą nogę? Do jakiego lekarza się zgłosić z tym zanikiem mięśnia uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem rehabilitantem. On zaleci odpowiedni sposób postępowania czyli ćwiczenie oraz możliwe, że zakwalifikuje do zabiegów fizjoterapeutycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałem się dowiedzieć iż mam mieć prawdopodobnie robione Endoproteza stawu kolanowego, czy po takiej operacji w pełni będę mógł funkcjonować stawem kolanowym, czyli uprawiać sporty rożnego typu, np.siłownia , bieganie, karate i inne ? i czy będę mógł obciążać staw kolanowy (np.Ciężka praca na budowie?) bez jakich kol wiek powikłań i problemów staw będzie w pełni sprawny? Mam 25 lat i czy tą endoproteza jak wstawią to ona już do końca życia będzie czy po jakimś czasie trzeba wymienić ? Jakie jest prawdopodobieństwo nie powodzenia po operacji? Jakie są inne dobre metody operacyjne leczenia zwyrodnienia stawu kolanowego ? Minęło już 2 miesiące po artroskopi kolana, a ja nadal dobrze nie mogę chodzić i same problemy z tym kolanem zamiast lepiej to gorzej, zrobiłem jeden pół przysiadł o kolano wielkości arbuza się zrobiło .proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj chlopie! Prawda jest taka, ze ze zwyrodnieniem borykasz sie nie ty sam.Jest tez cholernie smutno kiedy dotyka to ludzi jescze mlodych, a kojarzy sie z choroba wieku starszego.Jedno jest pewne, juz do konca zycia, musisz uwazac na kolana.Sport ekstremalny odpada, ewentualnie wypoczynkowy.Jak narazie zywotnosc endoprotezki tylko miedzy 10-15 lat.Kazda kolejna jest trudniejsza.Takze trzymaj sie i powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie stawu artroskowowo , później zastrzyki synocrom 3-5 szt co rok i flexagen 1 saszetkę dziennie przez 3 miesiące , 1 miesiac przerwy i znowu. Moje kolano jest w stanie 95% sprawne , trafuilem na extra klinike ortopedyczna ktora mnie uratowała i mam spokój z kolanem już od roku , wiecej informacji spec18@interia.pl tutaj napisałem w skróceniu iż się spieszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie używajcie argumentów typu *nie tylko ty masz taki problem*. Osoba, która cierpi chce znaleźć rozwiązanie i interesuje ją jej cierpienia. A tego typu odpowiedzi i komentarze (również lekarzy!) w niczym konkretnie nie pomogą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość staw kolanowy

Czy po regularnym zażywaniu APO-NAPRO może przejść rozrywający ból kolana przy maksymalnym zginaniu nogi?, bez żadnego zabiegu?, chociaż faktem jest, że staram się oszczędzać to kolano i nie zginać go do końca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Med Polonia

Szanowni Państwo, sztywność i &#8222*strzelanie&#8221* stawów, problemy z rozruszaniem ciała po zmianie pozycji lub zniekształcenie i powiększenie stawu &#8211* te objawy mogą oznaczać początki choroby zwyrodnieniowej zwanej artrozą. Choć wydaje nam się, że ta dolegliwość dotyczy głównie osób starszych, to coraz częściej problemy ze stawami dotykają także młodych ludzi. W przypadku chorób stawów zabieg chirurgiczny jest ostatecznością. Najpierw podejmuje się inne kroki, których celem jest ratowanie stawów. Lekarze często polecają korzystanie z urządzeń stabilizujących i odciążających stawy, a także regularne ćwiczenia. W określonych przypadkach zapisują także środki pomocne w odbudowie chrząstki stawowej. Jednym ze sposobów walki z dokuczliwym bólem stawów jest też terapia Orthokine. Polega ona na pobraniu od pacjenta krwi, którą następnie umieszcza się na kilka godzin w specjalnym inkubatorze. W tym czasie komórki krwi produkują dużą ilość przeciwzapalnego białka. Tak wytworzoną surowicę wstrzykuje się następnie do chorego stawu. Ta metoda pozwala pozbyć się uciążliwej dolegliwości stawów nawet na ponad dwa lata. Zespół poznańskiego szpitala Med Polonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszamy osoby cierpiące na przewlekły ból związany ze zwyrodnieniami stawu kolanowego i/lub biodrowego do udziału w badaniu klinicznym. Więcej informacji uzyskasz pod numerem bezpłatnej infolinii 800-919-545 oraz na naszej stronie internetowej udzialwbadaniu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zwyrodnienie stawow kolan tak boli ze mam klopoty z chodzeniem chodze do ortopedy i na rehabilitacje 2 razy do roku ale nic nie pomaga nie wiem gdzie szukac pomocy bo jak narazie to te wizyty u ortopedy nic nie daja mialam juz zastrzyki i blokade i nic bo*li nadal moze ktos cos mi podpowie co mam zrobic mam 58 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o bio ortopedii? Moim zdaniem to jest przyszłość i warto się tym zainteresować. Ostatnio trochę czytałam na ten temat (moja babcia ma problem z kolanem) Zerknijcie na stronę http://medicalaser.pl - mają tam bardzo jasno opisane i wytłumaczone jak to wszystko wygląda. Myślę, że warto spróbować, a przy okazji, życzę szybkiego powrotu do zdrowia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×