Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

TSH podwyższone i niska temperatura ciała


Gość agnusia

Rekomendowane odpowiedzi

Odczuwam od roku czasu bardzo niską temp. ciała. Waha się ona w 34,7°C do 36,2°C. Zawsze występował u mnie stan podgorączkowy zważywszy, na stwierdzony fakt niedokrwistości z niedoboru żelaza. Jest mi wówczas bardzo zimno mam lodowate dłonie zimne nogi,dreszcze też odczuwam a usta mam wręcz sine. Niczym nie mogę się rozgrzać. Do tego kolejnym objawem dołączyło mi pocenie nadmierne, zważywszy, że ja nigdy się nie ,,pociłam**. Moje objawy skłoniły mnie by udać się z tym do lekarza rodzinnego. Wykonałam badanie TSH na jego zlecenie. Wynik jest TSH 0,60 norma to 0,34-4,82 uIU/ml. Jak to się ma do obecnych objawów?Jestem kobietą w wieku 34 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik TSH jest w granicach normy dlatego raczej nie wskazuje to na chorobą tarczycy. Aby jednak dokładnie zdiagnozować problem czy objawy są całkowicie nie są związane z tarczycą należałoby wykonać jeszcze badania fT4 i fT3. Można ewentualnie jeszcze w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem (może jeszcze występują jakieś zaburzenia, ale w hormonach płciowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jak najbardziej jest to związane z nadczynnością tarczycy. Ja również miałam temperaturę od 34.7 do 36 oraz pocenie się i silne odczuwanie zimna. Po badaniu tzw. markerów tarczycy wyszła nadczynność. Koniecznie zbadaj jeszcze za jednym badaniem krwi - ft3, ft4 i antyciała (aTPO). Wg mnie to badanie potwierdzi nadczynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje..zatem muszę poprosić o skierowanie do endokrynologa. zobaczymy co dalej..Postaram się wykonać te wskazane badania. Czy pisząc o innych zaburzeniach w hormonach płciowych mam rozumiem, że występowanie jeszcze innych objawów może sugerować owe zaburzenia?No i ciekawi mnie co też okaże się z tą tarczycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośka

Znam te objawy, miałam podobne wyniki TSH dlatego nikt nie podejrzewał tarczycy, u mnie jeszcze dochodziły paskudne arytmie serca, drgawki z zimna, biegunki na zmianę z zaparciami. Jedyną diagnozą była nerwica. Dopiero po roku męczarni i nieprzespanych nocy lekarz zalecił dla pewności usg tarczycy. Okazało się, że jest ogromny guz, którego *na oko* nie dało się zauważyć. Chociaż lekarze wykluczali związek guza z tymi objawami, po około 2 tygodniach od usunięcia tarczycy prawie wszystko się unormowało (jest jeszcze anemia i niedobory minerałów szczególnie potas, wapń). Nie poddawaj się nie ma objawów bez przyczyny. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnusia

HM! Jeśli zaparcia i biegunki oraz drgawki i arytmie coś jakby serce galopowało a potem nagle staje są tez objawami to komu właściwie to zasugerować aby nie zrzucić tego na braki nerwicy?A anemie mam i to owszem sporą z niedoboru żelaza ale co z minerałami to nie wiem pojawiły się ostatnio drżenie i skurcze być może też ich brak ale dawno nie badałam nie wiem... Zatem niech lekarze słuchają pacjentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zapisana do endokrynologa na 26 lipca dopiero i mam skierowanie na poziom TSH bo ma być zrobione najpóźniej na tydzień przed wizytą...Co i jak będzie nie wiem...Moje objawy się utrzymują i jestem wręcz słaba teraz doszedł powiększony węzeł chłonny a temp ciała oscyluje w granicach 33,7°C - 35,9°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam niską temperaturę 33,7, uczucie zimna, mrowienie palców u rąk i nóg po przebudzeniu, senność, niskie ciśnienie i arytmie serca. Badania tarczycy w normie ale w USG tarczycy wykazało jeden płat mniejszy od drugiego - tarczyca średnia. Lekarz ogólny twierdzi, że przesadzam mam 56 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...mi w badania krwi nic nie wyszlo jesli chodzi o tarczyce....ale lekarka mnie wysyla na usg bo twierdzi ze jestem opuchnieta...puchan mi nogi od jakiegos czasu nigdy wczesniej nie puchly...zanim na usg pojde lekarz mi kazal badac temperature ciala z rana zanim z lozka wstane...I juz robie to 5 dni I wedlug tabeli co mi dal lekarz wychodzi beznadzieja...czyli ponizej normy...jestem przygnebiona...mam dopiero 40 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×