Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Smak i zapach śluzu z pochwy


Gość Paulina...

Rekomendowane odpowiedzi

A coś jest nie tak? Trzeba pamiętać, że prawidłowy zapach intymny kobiety powinien być lekko kwaśny. Nie powinien być ostry, słodkawy, rybi, bo wtedy może sugerować infekcje. Jeżeli chcesz zmienić na bardziej kwaśny, to łykaj probiotyki dla kobiet. Możesz też zmienić trochę dietę: jeść więcej warzyw i owoców, mniej fast foodów, mniej mięsa czerwonego, ostrych przypraw, które mogą powodować trochę mniej przyjemny zapach intymny. Nie polecam z kolei żadnych dezodorantów intymnych, coś takiego chyba istnieje, niemniej na pewno zdrowe nie jest. Pamiętaj, że zapach może stanowić sygnał, że coś się złego dzieje. U mnie nieprzyjemny zapach i lekkie uplawy pojawiły się, gdy miałam zapalenie jajników, wiec na siłę nie zmieniaj zapachu, żeby nie zaciemniać stanu swojego zdrowia. A ja trochę zlekceważyłam i potem miałam silną antybiotykową terapię (Cipronex 500 mg przez 2 tygodnie i leżenie w łóżku, owinięta kocem), więc sztucznymi środkami nic bym nie zmieniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innym forum(zdrowieintymne.pl) pisze tak: Autor: dr Tomaszewski Data: 07 sty 2009 - 12:28:22 ODP dla Mgiełka Zazwyczaj jest ona bez charakterystycznego zapachu. O chorobie świadczy zapach rybi ( waginoza bakteryjna), kwaśny ( drożdżyca) lub mdławo-ropny ( rzęsistek, chlamydioza). Co do diety i jej wpływu na zapach wydzieliny - wole się nie wypowiadać. Nie znam takich badan. Pozdrawiam. Mój zapach jest taki właśnie kwaśny, nie jest bardzo nieprzyjemny, nie mam innych objawów i na innych stronach większość pisze, że też ma taki zapach. Czy to oznacza, że wszystkie te osoby mają drożdżycę???Chyba raczej nie, prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapach jest lekko kwaskowy i nie ma innych objawów to jest to prawidłowy śluz i wydzielina :) poza tym trzeba zwracać też uwage na wygląd upławów - czy jest grudkowaty, czy ma inny kolor itd. jeżeli jest ok, to raczej infekcji nie ma. profilaktycznie warto stosować środki typu lacibios femina, aby wszystko było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Słodko-kwaśna

Kiedyś miałam nieustanne infekcje pochwy, współżyłam z prezerwatywami a później stosunek przerywany. Od roku współżyję z moim mężczyzną z wytryskiem do środka. Zauważyłam że przerwa we współżyciu spowodowana miesiączką powoduje uczucie dyskomfortu. Po miesiączce już na drugi dzień po współżyciu wytwarza się właściwy kwaśny odczyn PH w mojej pochwie. Czyżby sperma miała właściwości lecznicze. Być może soczki mężczyzny są niezbędne do poprawnego działania organizmu kobiety. Cukry, hormony, enzymy i inne tajemnicze substancje działają korzystnie na organizm kobiety. A wy jakie macie doświadczenia i odczucia po naturalnym współżyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz problem z infekcjami stad bierze się nieprzyjemny zapach, sama stosuję przy problemach okolic intymnych provag to doustne kapsułki najlepiej zastosować przez 2 tyg przywracają odpowiednie ph okolic intymnych i regulują florę bakteryjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wstydliwa

Nie wiem jaki jest smak wydzieliny z pochwy, bo nie probowałam. ale jak jest obfita wydzielina i do tego dochodzi niemily zachach, to na pewno swiadczy to o infekcji pochwy. niestety ja mam stale infekcje pochwy, wiec cos na ten temat wiem. ale chcialam sie was poradzic czy jezeli zaczne stosowac taki Multi-Gyn ActiGel pomoze mi na nawracajace infekcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wstydliwa

Miałam już dość tej paskudnej infekcji, bo to nie dawało mi normalnie funkcjonowac i poszłam do apteki. Wybrałam ten multi gyn actiGel. Ale Pani w aptece radziła mi i tak udac sie do lekarza. Więc poszlam i dostalam jakies globulki robione. Więc stosowalam razem z tym żelem i wszystko się pieknie wygoiło. Ale zapytałam się lekarza czy po wyleczeniu mam przestac go stosowac, to mi odpowiedział ze lepiej abym go stosowala to nie bede miala nawrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×