Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak wątroby


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Wykryto u mnie naczyniaka miesiąc temu, przypadkowo - podczas badania usg. Ma prawie 11 centymetrów. Była masa strachu, zwłaszcza przed tomografią, którą trzeba zrobić by potwierdzić czy aby na pewno zmiana widoczna na wątrobie to naczyniak i jakiej jest wielkości - usg bywa zwykle niedokładnie. Czekam na zabieg, który mam mieć za niecałe dwa tygodnie. Mam dopiero 17 lat, a już tak dużą zmianę w obrębie wątroby - początkowo byłam tym faktem przerażona. Bałam się, że to guz, lub nowotwór złośliwy, wmawiałam sobie miliony rzeczy i doszukiwałam się objawów które świadczyłyby o tym, że dolega mi coś gorszego, niż w rzeczywistości. Jestem tancerką baletową, moim największym marzeniem jest zatańczyć kiedyś w teatrze. Mocno wierzę w to, że jeszcze kiedyś je zrealizuję. Dziewczyny, głowy do góry, cieszmy się życiem, i doceniajmy wsparcie najbliższych. Wszystko tkwi w głowie. Ściskam was mocno i życzę powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wykryto naczyniaka kilka m-c temu. jest dosc duzy ponad 7cm. mialam zrobiona tomografie i teraz czekam na wyniki i konsultacje z lekarzem. mam silne bole brzucha z prawej strony . staram sie jest lekko strawne potrawy ale to nie zmiejsza bolu. Martwie sie tym poniewaz rok temu moja mam zmarla na raka watroby i tez lakrze twierdzili ze to nic strasznego ze bedzie ok po 6 m-c od wykrycia mama zmarla , teraz ja mam cos na watrobie latwo komus powiedziec nie martw sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam osób u których wykryto nietypowego naczyniaka - angiomyolipoma. W lipcu 2010 r. usunięto mi takie dziadostwo. W styczniu podczas kontrolnego RM odkryto jakąś zmianę w bliżnie , podjęto decyzję o operacji , okazało się że to jakaś martwa pozostałośc. Teraz w usg mam nową zmianę , która ponoc robi wrażenie jak ta z lipca. Jutro mam RM , strasznie się boję , że wszystko zacznie się od nowa ........ a jaki będzie finał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Ja miałam 5 razy robione USG i wszystko w porządku a dopiero po pobycie w szpitalu zrobione mi USG i stwierdzono guzek wątroby - naczyniak ? o wielko sci 7 mm Czy to cos grożnego ? zaznaczam, że od dwóch m-cy boli mnie wątroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam naczyniaka 4 cm w piątym segmencie z prawej strony wątroby .rezonans mag.wykazał,że to coś zachowuje się jak naczyniak,wiec za 3 miesiace mam iść na usg aby zobaczyć czy to rosnie.Nie boję sie bo mam małe dzieci i nie mam czasu na czarne myśli...będzie dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, usg robiłem w w lipcu 2010 r, wyszło mi ze mam kamien na prawej nerce 5mm, pózniej zrobiłem badanie usg , w lipcu 2011r. dalej jest ten kamyk w prawej nerce plus dwa naczynniaki jeden w 6 segmecie watroby i jeden w 7 segmecie watroby .o srednicach 11mm..rece opadły .zaczołem na internecie szukac informacji znalazłem ze na naczynniaka moze pomóc OSTROPEST PLAMISTY . zakupiłem i codziennie jadłem REGULARNIE 3 razy dziennie po 1 łyżeczce zmielonego ostropestu .piłem tez wode jan i wode zuber.. po 4 miesiacach dopadł mnie w prawym boku bardzo bardzo duzy ból .wiec na badanie na usg , i sie okazało że kamyka na nerce sie pozbyłem i jeden naczynniak z segmentu 7 znikną . niewim co pomogło ale przecież nie zaszkodzi dalej bede zajadał ten ostropest musze sie jeszcze pozbyc jednego naczynniaka .pozdrawiam . i życze duzo zdrowia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Naczyniaczki

Ludzie opamiętajcie się. Nie histeryzujcie, jak lekarz mówi, że kontrolować to kontrolować, a nie zachowywać się jak na łożu śmierci. To nie rak. Sama mam naczyniaki od kilku lat i jakoś nie umarłam. Wykryto je przypadkiem na kontrolnym USG, jak radiolog je zobaczył, to pierwsze pytanie jakie zadał, to czy stosuję antykoncepcję hormonalną, bo od tego często się robią. Więc już nie stosuję i nowe naczyniaki mi się nie robią, ani nie powiększają się te które już mam. Uspokójcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naczyniaka wątroby to nie żadna operacja ani leki. poczytajcie o wilka kora Detox firmy vision. Najbardziej przyswajalna wilka kora na rynku. moj wiecej informacji pod numerem gg 2706633

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 38 lat, u mnie wykryto naczyniaki przypadkowo, mam trzy , największy ma 5 cm. Ale zanim postawiono diagnozę przeszłam różne badania bo lekarz podejrzewał przerzuty raka, schudłam z nerwów. Wszystkie wyniki łącznie z markerami mam dobre. ale lęk pozostaje. Pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie stwierdzono 15 lat temu 2 naczyniaki na wątrobie 1 miał średnicę 2 cm, drugi 1,2 cm. Dwa dni temu 28.05.2013r zrobiłam przypadkiem USG jamy brzusznej i radiolog stwierdził, że mam taką mnogość naczyniaków na wątrobie, że on nie jest w stanie policzyć. Największy ma 3 cm średnicy. Co ja mam w tej sytuacji robić. Pomocy.Podaję mój e- mail. Może kotoś mi podpowie. zofiakucharczyk@interia. pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moj tato 3 miesiace temu przeszedl operacje zoładka wyciecie guza Gist z niewielka czescia zoladka.. Zanim przeszedl operacje mial ropnie na watrobie i byl zalozony drenaz potem byla biopsja watroby i niby bylo wszytko dobrze . Teraz mial robione badania kontrolne TK i RM jamy brzusznej. To wynik RM * Wątroba niepowiększona, jednorodna. W segmencie VII wątroby dobrze odgraniczona zmiana ogniskowa wielkości 8,4x8,3mm, hyperintensywna w obrazach T2 zal. , hypointensywna w T1 zal., z cechami restrykcji dyfuzji. Ognisko wykazuje cechy wzmocnienia kontrastowego, stabilnego w kolejnych fazach badania dynamicznego. W fazie wczesnej tętniczej wzmocnienie zmiany dość niejednorodne. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny. W dnie pęcherzyka drobne ogniska wysokosygnałowe wielkości ok. 3,5mm &#8211* złogi cholesterolowe? Trzustka homogenna, niepowiększona. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Nerki przeciętnej wielkości i położenia. Brak cech zastoju i litych zmian miąższowych. UKM-y nieposzerzone. Węzły chłonne zaotrzewnowe i krezkowe niepowiększone. Aorta nieposzerzona, drożna. Nadnercza niepowiększone, bez zmian ogniskowych. Czy te zmainy ogniskowe na watrobie to przezuty? Bardzo prosze o jakies rady na wizyte kontrolna u lekarza prowadzacego musimy czekac jeszcze dwa tyg i nie potrafie o niczym innym myslec bo mowil ze tato ma bardzo duze prawdopodobienstwo przezutow. Druga sprawa matwi nie bo wogole nie mial zleconych badan markerow nawet po samej operacji ktora byla 3 miesiace temu czy to normalne Blagam o jakas podpowiedz rade co dalej robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×