Naczyniak wątroby

u?ytkownik
Monika

Witam!Ja też mam naczyniaki!W 2005r w badaniu Usg wykryto w obrębie płata prawego zmiany hyperechogeniczne śr14,7mm-naczyniak?
Dziś po upływie 4lat okazuje się że mam trzy zmiany ogniskowe hyperechogeniczne dobrze ograniczone 18,11,7mm-naczyniaki!W szyjce pęcherzyka żółciowego pojedyńczy drobny złóg o śr. 6mm.
Jestem przerażona!Co z tym robić?POMOCY!

Reklama
u?ytkownik
Damaran

Iść do lekarza

u?ytkownik
Agnieszka

Witam! Mam 28 lat i tez u mnie wykryto naczynaiak! Miałam robione badanie 15.10.2009r. a treśc tego jest taka: * Wątroba niepowiększona, w płacie prawym zobrazowano hyperechogeniczną strukturę śr. 12mm - naczyniak?, pozostały miąższ wątroby echojednorodny. Ja również jestem przerażona bo nie wiem co dalej mam z tym zrobic? Proszę o odpisanie specjalisty na moją treśc co dalej.

u?ytkownik
Marta

Do: Agnieszka, 2009-10-19 08:15:22
Radzę poszukać specjalisty w realu a nie na forum i póki co nie martwić sie na zapas. Domyślam się, że to badanie z 15.10 to usg, na podstawie którego nie można dokładnie określić rodzaju zmiany. Czy jest to naczyniak można określić w badaniu TK. Po prostu po podaniu kontrastu naczyniaki zachowują się w TK bardzo charakterystycznie. Do tego próby wątrobowe i wszystko powinno być jasne. A jak już się potwierdzi- mówi się trudno i żyje się dalej. Są o wiele gorsze przypadłości. Wiem to z autopsji- mam 28 lat, podczas kontrolnego badania usg jak tam się miewa torbiel trzustki wykryto kilka zmian rozsianych po całej wątrobie, podejrzenie- naczyniaki. Trochę nerwów, TK, gastroskopia na wszelki wypadek, badania z krewki i potwierdzenie. Teraz tylko badania kontrolne co 6 m-cy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

u?ytkownik
Tomek

Witam. mam 27 lat . zrobiłem sobie profilaktyczne badanie jamy brzusznej i wykryto naczyniaka o średnicy 11mm w prawym płacie wątroby. jestem zaskoczony i nie wiem jak to traktować.. lekarz radiolog wykonujący badanie nie zalecił dalszej diagnostyki. nie wiem , czy jest potrzeba wizyty u lekarza specjalisty. ogólnie rzecz biorąc nic mi nie dolega, czasami miewam jednak słabe bóle i ucisk w prawym podbrzuszu. wątroba jak i inne narządy są prawidłowej echogeniczności. co o tym myślicie? czy ktoś miał podobny przypadek w tym wieku? jakie jest prawdopodobieństwo, że naczyniak się powiększy?
Pozdrawiam

u?ytkownik
JOla

Witam, mam pytanie, u mojej mamy wykryto w prawym płacie wątroby naczyniaki jeden ma 13 mm a dwa pozostale poniżej 1 cm.
Jaki jest % stwierdzenia przez bad. USG ze to właśnie jest naczyniak, a nie coś innego ? czy lekarz może być na 100% pewien swojej diagnozy????

u?ytkownik
miki

Do JOla:
Sama mam 5 naczyniaków.Podczas kontrolnego badania usg (mam też torbiel trzustki) lekarz wykrył 3 naczyniaki i powiedział, że to badanie nie daje 100% pewności co do charakteru zmian- zawsze jest potrzebne dokładniejsze badanie. Skierował mnie do innego innego specjalisty, a ten na tomografię z podaniem kontrastu. Jest to badanie dokładniejsze (świadczyć o tym może np. to, że w czasie tk stwierdzono dodatkowe 2 naczyniaki, których do tej pory nie widać na badaniach kontrolnych usg) i na ogół daje pewność czy to naczyniak czy coś innego. W przypadku, gdy tk nie daje rozstrzygnięcia pozostaje rezonans.

u?ytkownik
aga

U mnie też wykryto naczyniaka okolo rok temu, teraz po badaniu katrolnym okazalo sie, ze jest wiekszy o jakieś dwa centymetry! czy on dalej będzie sie powiększał?? Bo bardzo obawiam sie o to!Tak wogóle co jest przyczyną powiekszania sie naczyniaków?Prosze o pomoc

u?ytkownik
Joanna

W watrobie,w placie prawym uwidoczniono nieregularne hypodensyjne ognisko wielkosci ok.15mm /12mm,prosze czy to cos powaznego,czy powinnam sie martwic

u?ytkownik
aster

Mam naczyniaka jamistego na wątroby w środku wątroby,co to znaczy?

u?ytkownik
stokrotka

Witam,
jak czytam te wszystkie wpisy to chce mi się śmiać, bo większość z Was zachowuje się tak jakby miała nowotwór złośliwy wątroby z przerzutami na wszystkie pozostałe organy.... ludzie opamietajcie się i nie wyszukujcie sobie chorób, których nie macie
Cieszcie się życiem i tylko raz na rok czy pół roku róbcie kontrolne badania a pozostały czas wykorzystujcie na realizowanie marzeń a nie szukanie nowych objawów

u?ytkownik
Anna

Bardzo mi pomogły wszystkie wypowiedzi dzięki za wasze odczucia i wiadomości w temacie naczyniaka - jest mi dużo lżej

Anna 29-04-2010

u?ytkownik
gosia

Od 5 lat mam wykryte 3 naczyniaki 2.5 1.8 2 cm i kilkanaście małych na tonografie ciężko zliczyć wyniki mam prawidłowe myślę o ciąży co o tym myślicie???

u?ytkownik
J

Mam 2 naczyniaki w prawym i jeden w lewym płacie wątroby ,jeden w przeciągu pół roku podwoił swoją wielkosć uważam że rośnie zbyt szybko i co dalej może być kiedy w takim tępie będzie rósł?

janka

u?ytkownik
D

Im więcej się badasz tym bardziej wychodzi na to że jesteś chory. Jedno badanie ciągnie za sobą drugie. Rok za rokiem i tak stajemy sie stałymi klientami aptek i ośrodków medycznych a najlepsze jest to że 90% lekarzy ma gdzieś twoją chorobę. Jesteśmy ich motorkami napędowymi zarazem wiecznie przeszkadzającymi. Mało jest lekarzy wśród *lekarzy*. Ci DOBRZY albo ida już na emeryture albo sa w innym kraju. Żeby być dobrze poinformowanym i liczyć na pomoc trzeba porządnie płacić