Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Straszny, kłujący ból od strony lewej piersi do lewej łopatki.


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu bez konkretnej przyczyny pojawia się u mnie straszny ból. Promieniuje on od strony lewej piersi aż do lewej łopatki. Jest to uczucie mocnego kłucia. Nie mogę nabierać ani wydychać dużej ilości powietrza, ponieważ mnie boli. Gdy się śmieje czuję niesamowite kłucie w odcinku lewej piersi sąsiadujący z pachą. Muszę mówić po cichu, bo gdy staram się mówić głośniej od razu zaczynam czuć jakby mi ktoś wbijał coś ostrego w pierś i łopatkę. Nie wiem co to może być proszę o jakąś pomoc. Chodzę do lekarzy rodzinnych, ponieważ mam częste problemy ze zdrowiem, ale zbytnio mi nie pomagają. Mam też niekiedy zawroty głowy, a ostatnio po wysiłku fizycznym miałam poważne niedotlenienie, godzinę dochodziłam do siebie abym mogła chodzić. Proszę w jakiś sposób mi coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to jakaś neuralgia czyli samoistne podrażnienie nerwów międzyżebrowych. Dość częsta przypadłość u młodych, aktywnych ludzi. Leczenie to doraźne przyjmowanie leków przeciwbólowych i uspakajających. Można także wykonać RTG odcinka piersiowego kręgosłupa celem wykluczenia patologii w tym odcinku kręgosłupa przejawiającego się tego typu dolegliwościami. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni mam straszny ból z lewej strony nad piersią odczuwam go przy schodzeniu po schodach lub śmianiu się i nie wiem co to może być ... a w pierwszy dzień odczuwałam kłucie... dodam że mam 17 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie raz za czas mam moment klucia w lewej piersi jak by mi ktos na sile igle wbijak nie dam rady sie ruszyc muwic delikatny ruch i mocniej kluje nie moge zrobic szypkiego wdechu bo niesamowicie kluje bylem u lekazy i nic nie stwierdzili a bul powraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×