Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny mosznowej


Gość Hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 1. Około 3 tyg temu lekarz w UK stwierdził, że być może mam przepuklinę - ale nie jest pewny, Dostałem skierowanie na skan na który muszę czekać około 4-5 tyg. Mam pytanie: czy są choroby które mogą objawami przypominać przepuklinę?, dodam, że lekarz twierdzi że może to być przepuklina mosznowa. 2. Jeśli okaże się, że to przepuklina mosznowa - to jaka metoda będzie skuteczna? Mam 30 lat, trenuje boks tajski. zależy mi na szybkim powrocie do formy i wznowieniu treningów. Wyczytałem, że siatka lekka - częściowo wchłanialna może być skutecznym rozwiązaniem - podobno nie powoduje tzw sztywnienia pachwiny ale przy tego rodzaju siatkach nawroty są częstsze. A może metoda Shouldice&#8217*a ? . Dodam, że perspektywa noszenia siatki w ciele nie jest czymś rewelacyjnym i może wpływać na moje samopoczucie. 3. Operację będę chciał odbyć w Polsce. Pochodzę ze Szczecina. Czy są jakieś kliniki w okolicy godne polecenia? Będę wdzięczny za odpowiedź na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niestety merytorycznie nic nie pomogę. Mam natomiast pytanie do kolegi Huberta. O jakim skanie piszesz?Co to za badanie, jakies obrazowe króre ma potwierdzic przepuklinę?Napisz coś więcej proszę o tym badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są choroby które mogą objawami przypominać przepuklinę? - raczej trudno pomylić przepuklinę pachwinową z jakąś inną chorobą, przepuklinę może imitować powiększony znacznie węzeł chłonny, tłuszczak okolicy pachwiny, wodniak jądra - wprawny chirurg bez problemu badaniem ręką rozpozna przepuklinę i nie pomyli jej z inną chorobą Jeśli okaże się, że to przepuklina mosznowa - to jaka metoda będzie skuteczna? - w Pana przypadku skoro jest Pan sportowcem polecałbym operację zaopatrzenia przepukliny z użyciem siatki, może to byc właśnie przepuklinna z lekkich materiałów częściowo wchłanialna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan to jak powiedziała lekarka z uk - ultra skan czyli wydaje mi się że to ma być USG bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Po tym tzw skanie z wydrukowanym obrazem mam się udać do lekarza. A co dalej czy dostane skierowanie do chirurga to nie mam pojęcia- generalnie zależy mi tylko na stwierdzeniu, że to przepuklina. Dziś mija juz 3 tydzień kiedy czekam na ten skan. Zadzwoniłem do szpitala żeby sie dowiedzieć kiedy mam termin i okazuję sie że za 4 tyg. Opuchlizny nie mam - nic sie nie pojawilo ale czasem ciągnie mnie coś w podbrzuszu i lewe jądro pobolewa. Chyba w przyszlym tyg udam sie do Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedługo będę mieć zabieg na przepuklinę mosznową po lewej stronie, przepuklina jest dosyć duża ( określona przez chirurga - końskie jajo). Utrudnia ona chodzenie, uczucie ciągnięcia i też z tego powodu zdecydowałem się na zabieg. Będąc u chirurga raczej za dużo się nie dowiedziałem, nie wiem jakie znieczulenie, jaka metoda będzie zastosowana, jedyne co mówił chirurg to o powikłaniach prowadzących nawet do utraty jądra, coś jeszcze mówił o powruzku nasiennym, o preparowaniu worka, zależy jaka będzie przestrzeń między czym a czym kompletnie nie wiem i nic a nic mi to nie mówi. Teraz przed zabiegiem mam więcej obaw i jest strach i myśli czy temu zabiegowi się poddawać. Jak ktoś już przeszedł tą drogę podawajcie opinie za i przeciw. Strach przed zabiegiem również przejawia się tym że jest obawa co do typu znieczulenia, jakoś przeraża mnie widok sali operacyjnej, chyba jednak wolałbym tego widoku uniknąć i tego co dzieje się w trakcie zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×