Ropień na twarzy

u?ytkownik
Gośka

Ropień umiejscowiony na policzku w okolicach oczodołu został nacięty przez chirurga, oczyszczony i założono maść z antybiotykiem. Założono jałowy opatrunek. Następnie skórę przemywano Octeniseptem i wodą utlenioną. Po 2 dniach zauważono zgrubienie pod skórą. Czy ropień mógł ponownie narosnąć?
Czy rana nie oczyściła się, ponieważ nie założono sączka? Jak dalej postępować?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Czy ropień mógł ponownie narosnąć?
- bez badania trudno określić, trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga, być może rana za wcześnie się zamknęła
Czy rana nie oczyściła się, ponieważ nie założono sączka?
- może rana właśnie za wcześnie się zamknęła i wznawia sie ropień
Jak dalej postępować?
- trzeba pilnie skonsultować się ponownie z chirurgiem

u?ytkownik
kasia

Witam
od paru lat borykam się z tym samym problemem musze uważać na wszystko co robie ,chodzi o moją twarz , mam to od paru lat pojawia się na brodzie robi się mały punkcik taki jakby syfek (nigdy tego nie wyciskam ) a na drugi dzien mam całą brode w ropie jedna wielka rana , pozniej sączy się sie tego ropa zasycha robią się strupki i za 2 lub 3 miesiące mam to samo.uzywałam roznych masci ichtialowych i innych ,ostatnio dostałam od chirurga antybiotyk ale to nic nie pomaga , mój chirurg nie jets w stanie mi pomoc ponieważ jak z tym ide do niego to już sa strupki i nie widzi tego jak wygląda rana dlatego nie jest w stanie mi pomoć , ponieważ jestem za granicą nigdy nie pojawia mi się to w Polsce.
niewiem przez co to może byc , zastanawiałam się ze może przez solarium , przez to że zmarzne na dworze , co to może być jak to leczyć ?wtym momencie to mam i jets bardzo brzydkie , mogę wysłać zdjęcie żeby Pan Doktor spojrzał na to .czy coś takiego idzie usunąć laserem a nie chirurgicznie , dodam że mnie to bardzo boli , do tego dostaje czasem gorączki , wygląda mi to na wrzoda który siedzi głęboko w skórze ,
proszę o pomoc niewiem gdzie się z tym udać , moze jakieś prześwietlenie idzie zrobić brody jak tego juz niema na zewnątrz .
proszę o rade.
pozdrawiam

u?ytkownik
stapler

Na pewno trzeba by z ropnej wydzieliny z tej zmiany zrobić posiew. Być może zostanie wyhodowany gronkowiec złocisty bardzo odporny na leczenie. Trzeba ocenić jego wrażliwość na antybiotyki i dopiero wprowadzić po tym wyniku odpowiednie leczenie.

Twoja odpowiedź