Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak oczodołu


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. od dawna mam umiarkowany wytrzeszcz gałki ocznej, lezałam w trzech klinikach, gdzie podejrzewano pseudotumor, właściwie trudno mnie było zdiagnozować i pozostawiono samej sobie. W szpitalu w szczecinie odkryto mi pod powieka tłuszczaka, zrobiono taki miejscowy wglad w oko i stwierdzono, że tłuszczak wrósł w oczodół. W badaniu rezonansem magnetycznym wyszło, iż tkanka tłuszczowa o obnizonych sygnałach, naciek, stan zapalny?wskazane badanie usg, na którym za gałka oczna jest widoczna struktura wrzecionowata 1,8 mm x 1,9mm. Czy to moze wskazywac na tłuszczaka?Czy w bad rezonansem magnetycznym tłuszczak moze sprawiac trudnosci w zdiagnozowaniu? Ze wzgledu, ze mam jeszcze dobry wzrok, mam tę zmiane ponad 10 lat, bede do obserwacji, ale ja mam ból głowy w skroni, ból oka, poczucie ciala obcego w oku i wytrzeszcz gałki ocznej, chciałabym , aby poddano mnie zabiegowi usuniecia tej zmiany, bo boje sie kiedys utraty wzroku, dokucza mi codzienny ból i wyglad kosmetyczny ma tez znaczenie. Byłam w Krakowie w prywatnej klinice, gdzie doktór stwierdził, ze jest to przerost tkanki tłuszczowej i jedyny mozliwy na to jest zabieg tzw, dekompresja oczodlu, ale w szpitalu wystarszono mnie, ze po takim zabiegu bede miala*dziure* w glowie, bede strasznie oszpecona. MAm pytanie czy tłuszczak to inaczej przerost tkanki tłuszczowej? Dlaczego jest on tak trudny w zdiagnozowaniu? Chce zaznaczyc, ze na udzie mam podobna zmiane, ktora tez sprawiala trudnosci w zdiagnozowaniu. Czy pacjenci po zabiegu dekompresji oczodlu sa faktycznie tak oszpeceni? Wiem, ze te pytanie, moze powinno byc skierowane na forum okulistyczne, badz neurochirurgiczne, ale proszę choć troche o wyrazenie swojej opinii co do zadanych pytań. Dziękuję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to moze wskazywac na tłuszczaka? - tak może Czy w bad rezonansem magnetycznym tłuszczak moze sprawiac trudnosci w zdiagnozowaniu? - tak, trzeba wspomóc się innymi badaniami np. USG MAm pytanie czy tłuszczak to inaczej przerost tkanki tłuszczowej? - tak można powiedzieć, to łagodny nowotwór tkanki tłuszczowej przejawiający się miejscowym przerostem tkanki tłuszczowej Dlaczego jest on tak trudny w zdiagnozowaniu? - ponieważ okolica trudna jest do diagnostyki np. wykonania biopsji cienkoigłowej Czy pacjenci po zabiegu dekompresji oczodlu sa faktycznie tak oszpeceni? - niestety dojście do oczodołu jest trudne, trzeba otworzyć czaszkę, naciąć szeroko skórę, zabieg może wikłać się (np. powodować uszkodzenie nerwu wzrokowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za odpowiedź. Panie doktorze, podczas zabiegu miejscowego usunieto mi guz ze spojówki, tyle ile było dojścia i otrzymałam wynik : dermolipoma, i jak wcześniej pisałam, ten guz wrósł mi do oczodołu. Wiem, ze jest to nowotwór łagodny, niedawno miałam wykonany ponownie rezonans głowy oraz oczodołów, który wyszedł bez zmian. Naocznie pani doktor podczas zabiegu stwierdziła, ze on jest , czego dowodem jest wycinek histopatologiczny, inna pani doktor okulista , mówi, ze skórzakotłuszczak musi byc widoczny na rezonansie, czy taki guz moze sprawiac kłopoty w diagnozie, to jak doktor miałby mi go usunac z oczodlu, jakim badaniem posłuzyc sie podczas zabiegu, skoro na tak czułym badaniu jak rezonans jest niewidoczny i był tez niewidoczny nawet przed usunieciem go ze spojówki. Lekarze z okulistyki nie potarfia mi tego wyjaśnic, ja juz nie wiem co mam robic, jestem jakimś dziwnym przypadkiem. Proszę o udzielenie swojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×