Powikłania po usunięciu guza z tarczycy

u?ytkownik
ania

Miałam operacje tarczycy kilka dni temu, od momentu operacji nie odzyskałam głosu, jedynie szepczę. Występują również duszności, problemy z oddechem i stan ten, mimo podawanych leków, nie ulega poprawie. Od laryngologa dowiedziałam się, że mam przesunięte równolegle struny głosowe, ale nikt wyraźnie nie powiedział, że może to byc uszkodzenie nerwu krtaniowego wstecznego. Jeden lekarz mówi o półrocznej rehabilitacji, inny o odzyskaniu głosu jeszcze w szpitalu. Co może byc przyczyna tego stanu rzeczy i czy lekarze jednoznacznie moga wypowiedziec sie na temat rokowań, tzn, czy będę mówiła czy nie?? Dostaje antybiotyki, niwalinę

Reklama
u?ytkownik
nela

Czy możesz powiedzieć gdzie byłaś operowana?

u?ytkownik
ELA

DLATEGO zastanawiam się czy mam iść na operację bo powikłania mogą być poważne,proszę o dalszy ciąg wydarzeń,pomoże mi pani w podjęciu decyzji,życzę szybkiego powrotu do zdrowia,pozdrawiam.

u?ytkownik
nela

Wszyscy mają takie obawy i boją się powikłań , dlatego dobrze jest znać opinię o lekarzach i szpitalach.Wiadomo ,że w w niektórych przypadkach nie ma innego wyjścia jak poddać się operacji,dlatego prosimy o takie opinie .Życzę Pani powrotu do zdrowia i proszę jeśli nie jest to kłopotem o informację.Serdeczne dzięki.

u?ytkownik
anka

Operacja była w Łodzi. Czekam na drugą konsultacje layngologiczną, ale wiem już że mam obustronne porażenie strun głosowych. Nie wiem, czy odwracalne czy nie, to okaże się wkrótce. Guz który mi usunięto, na całe szczęście nie był złośliwy, więc jedyna z tego pociecha, jednak perspektywa szeptania do końca życia mnie przeraża, choć staram się być dobrej myśli i wierzę, że rehabilitacja pomoże.

u?ytkownik
nela

Ja również mam nadzieję,że rehabilitacja Pani pomoże , życzę powrotu do zdrowia.Ja będę operowana w Warszawie.Napiszę na forum jak u mnie poszło.Pozdrawiam

u?ytkownik
Marlena

Nela kiedy i gdzie będziesz miała operację? ja też za kilka dni mam operację usunięcia tarczycy w warszawie

u?ytkownik
wiesława

Od operacji minęło już 3 tygodnie, nadal szepczę.Lekarz przy wypisywaniu ze szpitali, z że wszystko minie.Zapisał inhalacje z azulanu, przy okazji innej choroby lekarz neurolog zapisał zastrzyki nivalin oraz tabletki thiogamma, jak do tej pory nie ma żadnej poprawy.Co robić?

u?ytkownik
Rybka

Ja byłam operowana też w Łodzi.Już minęlo 4 tygodnie od operacji i głosu jak nie mam, tak nie mam.Mam ewidętne uszkodzenie (paraliż) strun głosowych,lewa całkowicie a prawa ostatnio drgnęla.Rokowania są takie ,że może za rok odzyskam głos ,trzeba czasu.Lekarz który mnie operował może się i przejął tym że schrzanił operacje,ale mną po operacji niezbyt się interesował.Mam dalej duszności ,ból gardła,przyjmuję lekarstwa chodzę na zastrzyki,rehabilitację zacznę dopiero 27 maja, takie są terminy.Jestem silna więc powalczę z tym.

u?ytkownik
Magdalena

Witam
Ja również mam obustronne porażenie fałd głosowych po operacji ( byłam operowana 12 kwietnia w Olsztynie). Foniatra obiecał że będę mówić jednak to może potrwać. Zalezy od organizmu i stopnia porażenia. Na razie dostaję zastrzyki nivalin i milgamma, łykam wapń, vit d, magnez oraz chodze na zabiegi elektrostymulacji krtani. Dalej szepczę, mam problemy z oddychaniem. Mam nadzieje że rehabilitacja pomoże. Życzę Wszystkim z powikłaniami szybkiego powrotu do zdrowia.

u?ytkownik
Majka

Czy możesz napisać gdzie w Olsztynie byłaś operowana? Ja właśnie jestem przed operacją i bardzo, bardzo się boję.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

u?ytkownik
Majka

W
Mam 6 guzów, które trzeba zoperować, pracjuję głosem, cała moja praca polega na negocjacjach z klientami i dla mnie niemozność mówienia brzmi jak wyrok.
Chciałabym , zeby operację przeprowadził doświadczony lekarz, czy mozecie mi kogoś polecić? Jestem z Kielc, ale jak najbardziej biorę pod uwagę operacje w innym mieście, jeśli będzie to konieczne. Proszę o radę.

u?ytkownik
Magdalena

Witam
Do Majki- byłam operowana w Szpitalu Miejskim w Olsztynie,(opieka pielęgniarska rewelacyjna, jedzenie tragedia, poza tym ok) słyszałam różne opinie o naszych szpitalach . Wybrałam Miejski gdyż rodzina miała łatwiejszy dojazd.
Pozdrawiam

u?ytkownik
Majka

Do Magdaleny - dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Ja na razie wstrzymałam się z operacją po biopsji i konsultacji z endokrynologiem, bo boję się tych wszystkich skutków ubocznych. Pozdrawiam.

u?ytkownik
Karina

Witam serdecznie
Ja byłam operowana 5 dni temu w Łodzi w Koperniku, głos mam, ale czy ktoś orientuje się jak długo moze utrzymywać się obrzęk, dostalam go dopiero wczoraj.
Pozdrawiam