Piekący i swędzący odbyt a guzek w odbycie

u?ytkownik
Arkadiusz

Za kilka dni mam wyjazd za granicę do pracy ale mam problem który nie daje mi spokoju.
Od około 2 tygodni piekł i swędział mnie odbyt,miałem już kiedys hemoroidy wiec kupiłem maść procto-glyvenol ktora stosuje od 4 dni lecz bez rezultotow.
Dzis podczas zalatwiania poczulem piekacy ból jak nigdy dotad i odbyt boli mnie caly dzien bez przerwy-bardzo!
Postanowiłem sam sie zbadać i okazało sie że miejsce które tak boli to tylna scianka odbytu(od kóści ogonowej).
Okolo pół centymerta wgłab wyczułem malutki bardzo twardy i bardzo bolacy guzek.Prosze o pomoc mieszkam na wsi i do proktologa nie ma szans sie dostać a za 3 dni mam wyjazd za granice ! Co mam zrobić , czy to minie samo?

Reklama
u?ytkownik
stapler

To raczej samo nie minie i musi Pan pilnie skonsultować się z lekarzem. Być może to ostry stan zapalny żylaków odbytu lub też ostra szczelina odbytu często lokalizująca się w tym miejscu co Pan opisuje. Tylko leki dostępne na receptę mogą przynieść ulgę w dolegliwościach i załagodzić proces chorobowy.

u?ytkownik
ania

Znajdz namiary na lekarza w najblizszym miescie i jedz zanim wyjedziesz za granice...inaczej nie bedziesz mogl spokojnie usiedziec nawet godziny...nie wspomne o innych czynnosciach.a za granica zapewne tez nie od razu bedziesz mogl pojsc do lekarza.takie polipy czy inne guzki odbytu moga byc bardzo niebezpieczne !

u?ytkownik
arci

Sorka ja mam też problem tylko że ja to jestem bardzo bardzo wstydliwy od jakieś pół roku mam problem nie dość że czasem bo nie zawsze boli mnie i piecze odbyt to po melanżu (akoholu) mam krwawienie z odbytu , na tyle to się nasiliło że po całodziennym noszeniu slipów co jest normalne mam na majtkach tzw *drachę* jest to o tyle wstydliwe że kryję się przed żoną , dbam o higinę i myślę że może mam hemoroidy proszę o jakieś wskazówki , tylko nie *idż do lekarza * pozdrawiam arci

Twoja odpowiedź