Guzek na prawej nodze pod kolanem

użytkownik
RaDZiO

Witam pana:)
mam problem mam guzek na prwej nodze pod kolanem pod skora (nawet mozna powiedzec ze w skorze)mały ok 0.5 cm jest bardzo twardy miejsce guzka jest zaczerwienione;/ mam go juz 1 rok i nie znika
co to moze byc??

Reklama
użytkownik
stapler

W tym umiejscowieniu może być wiele różnych guzków. Może to być: tłuszczak, kaszak, ganglion, torbiel Bakera. Najlepiej skonsultować się z chirurgiem. Może trzeba najpierw zrobić USG, albo jeśli jest taka możliwość wyciąć zmianę, poddac badaniu histopatologicznemu. Wtedy na 100% będzie wiadomo co to jest.

użytkownik
RaDZiO

A czy to jest niebezpieczne

użytkownik
Marcin

Witam od 2 miesięcy mam guzy pod kolanem lecz tylko na lewej nodze mnie on boli jak gram w piłkę a że jestem lewonożny to może być wytłumaczeniem boleści lewego guza. Słyszałem ze może to być spowodowane dużym obciążeniem nóg ponieważ ja dużo gram ,uprawiam rożne sporty. W internecie pisze ze trzeba przestać grac na jakieś 2-3 miesiące lub mieć operacje :/ . Słyszałem tez ze te guzy są związane z szybkim rośnięciem oraz dojrzewaniem. Fakt urosłem w 2 miesiące jakieś 7-10 cm. Nie wiem co z tym zrobić mam już umówioną wizytę u ortopedy. Mam 14 lat pozdrawiam proszę odpowiedz

użytkownik
Kasia

Witam od mniej więcej 4-5 lat mam guza pod prawym kolanem. Jest on twardy i doskwiera mi ból gdy go dotknę bądź np. uklęknę. Jest on stosunkowo duży. Lekarz mi powiedział że odpadła mi rzepka, ale na ten temat nie mogę nic znaleść, tj. w tych źródłach informacji w których szukałam na ten temat nic nie było i niema. I mam do was pytanie czy wiecie, orientujecie się coś w tym temacie? Jeżeli tak, to bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam

użytkownik
stapler

Trudno mi odpowiedzieć bez badania. Najlepiej, aby dokładnie to zbadał ortopeda. On wyjaśni Panu co to jest i jakie należy postępowanie w tym względzie podjąć.

użytkownik
MILENA 25

Witam.mam torbiel bakera w lewym dole podkolanowym proszę o podpowiedź co mam z tym zrobić jakie są sposoby leczenia,bo bardzo się boję operacji czy jakieś naświetlania mogą pomóc.proszę o odpowiedź,pozdrawiam.

użytkownik
Bogusia

Witam! Mój syn od 15 dni cierpi na ból prawej łydki. zrobiły mu się wylewy i pod kolanem od wewnętrznej strony ma wyczuwalny guzek, który się powiększa i boli przy chodzeniu. Poczatkowo lekarze stwierdzili zakrzepowe zapalenie żył, USG-D wykluczyło zakrzepicę ale potwierdziło guzek o nieznanej etiologii. Jeździmy od lekarza do lekarza i nikt nie umie postawić diagnozy. Przypuszczamy, że może to być od ukąszenia jakiegoś owada. Może ktoś z was już się z takim czymś spotkał. proszę o odpowiedź.

użytkownik
maszia

Najlepiej iść do lekarza onkologa:)

użytkownik
Karolina

Witaam.
Od dawna mam na nodze [na środku, między kolanem a stopą] jakąś kulkę pod skórą ..
Ogólnie nie jest widoczna ale wyczuwalna ..
Gdy ją dotykam przesuwa się w górę i w dół ..
Co to jest ? Co mam z tym zrobić ? z góry dziękuję za pomoc .. !

użytkownik
Marcela

Witam od 3 miesiecy mam guza w kolanie w okolicy prawej rzepki do tego towarzyszy okropny ból jak klękam i mam drętwienia tej nogi dokładnie to drętwieje mi stopa i 3 palce . co to jest? czy to moze byc cos groznego ? prosze o szybka odpowiedz !

użytkownik
Malina

Witam. mam guza na mięśniu łydki, pojawie się on po napieciu mięśni. Czy to może być coś poważnego?? Pozdrawiam

użytkownik
MAREK

To jest narośl spowodowana brakiem składników odżywczych lasery powinny pomóc

użytkownik
rafał

Tez mam bombla na plecach 20 mm , pod p. udem jakiegoś guzka 2mm, na lewej łydce 2 guzki 1mm, i paredziesiąt pieprzyków, ludzie to jest u nas normalne ... jak coś nie pasi to do chirurga i po klopocie :) trzymajcie się zdrowo.

użytkownik
fred

Witam od 4 lat mam ganglion w kolanie lekarz powiedzial zeby nie usuwac chirurgicznie tylko wzmocnic miesnie uda bol jest promieniujacy czasami nie do wytrzymania prosze o jaka porade co robic

Twoja odpowiedź