Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniesienie lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa o typie ustawienia bólowego


Gość Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o przetłumaczenie diagnozy cyt. * Zniesienie lordozy odc. szyjnego kręgosłupa o typie ustawienia bólowego. Mostek tylny C1. Pojedyncze skostnienie w zakresie więzadła nad kolcowego z pojedynczymi nie zrośniętymi jądrami kostnienia wyrostków ościstych. Po za tym krążki m/trzonowe nie przewężone. *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniesienie lordozy oznacza zniesienie naturalnego, fizjologicznego skrzywienia kręgosłupa do przodu, z nieprawidłowym wygięciem powodującym dolegliwości bólowe. Pozostałe zmiany świadczą o zwyrodnieniu kręgosłupa z silnymi zmianami typu wapnienia w zakresie więzadeł i stawów międzykręgowych. Takie zmiany mogą wyzwalać dolegliwości. Leczenie to farmakoterapia i rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam zniesienie lordozy odcinka szyjnego leczę się już dwa lata ciągle boli w dodatku bark prawy tez, w nocy drętwieją mi palce rak sen jest przerywany żeby rozruszać ręce chodziłam na rehabilitacje już trzy razy nic nie pomogło teraz czekam na wizytę u ortopedy.Ostatni czytałam ze te moje drętwienie palców to może być zespól cieśli czy jakoś tak objaw są podobne bo bark ciągle boli w dodatku pracuje w sklepie spożywczym,dużo dzwigam.napiszcie jeśli ktoś ma coś podobnego i tez leczy bądz leczył się na taka dolegliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august 30

mam to samo : Zniesienie Lordozy Kręgosłupa typu C i jestem na L4 . rok temu miałem zerwane wiazadła szyjne i od tamtego momentu co jakis czas odczowam bule szyjne przy kregosłupie mam wizyte u ortopedy czy ortopeda na to pomorze czy raczej zapisac sie do neurologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×