Mięśniaki macicy

u?ytkownik
Zasmucona

Jestem po całkowitym wycięciu macicy z przydatkami, operacja miała miejsce 3 lutego 2010 r. od tego czasu nie przestałam krwawić, tzn. od dwóch tygodni tylko plamię. Byłam do kontroli i lekarz powiedział jedynie ogólnie, że szwy rozpuszczają się 180 dni, i tym samym nie powinnam martwić się krwawienniem. Jednak wiem, że koleżanki po tej operacji krwawiły od 4 do 7 tygodni, a ja dalej krwawie i dlatego się boje czy niemają miejsca jakieś powikłania? Czasami też czuje się niekomfortowo w brzuchu. Czy można w takiej sytuacji brać cyclonamine lub 3 cyclo-forte. I jeszcze jedno pytanie, po operacji zaczełam bardzo szybko tyć, jest to wynik operacji? Przed operacją brałam hormony, czy teraz też powinnam?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Jeśli ginekolog stwierdził, że wszystko jest w porządku to tak oczywiście jest. Proszę się nie zamartwiać. Krwawienie czy tez plamienie jeszcze może występować i będzie się powoli wycofywało. Można oczywiście stosować leki, ale najlepiej typu cyclo 3 fort. Na tycie rzeczywiście może mieć wpływ przebyta operacja. Co do stosowania hormonoterapii zastępczej musi w tej sprawie podjąć decyzję endokrynolog.

u?ytkownik
Zasmucona

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Twoja odpowiedź