Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak brodawkowaty tarczycy


Gość Bożena

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zdiagnozowanego raka brodawkowatego tarczycy czekam na operacje która bedzie dopiero w maju...niestety zauważyłam u siebie z tyłu głowy na karku tuż przy nasadzie włosów powiększony węzeł chłonny...jest on nie tylko wyczuwalny podczas dotyku,ale również widoczny jak zepne włosy...u lekarza będę dopiero pod koniec kwietnia na badaniach przed operacją...co on może oznaczać?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to sprawa całkiem niezależna i nie wiadomo czy w ogóle to powiększony węzeł chłonny czy nie przypadkiem kaszak. Rak tarczycy nie daje raczej przerzutów do węzłów chłonnych karkowych. Trzeba z tym problemem zgłosić się bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lat temu miałam radykalną operację wycięcia tarczycy z powodu raka brodawkowatego i naciekania torebki tarczycy.Węzły chłonne były czyste.Przyjęłam leczniczą dawkę jodu 131.Jestem pod opieką wspaniałej pani doktor i lekarzy z Gliwic.Niestety obecnie stwierdzono wznowę węzłową prawdopodobnie tylko w 1 węzełku.Czeka mnie operacja.Chciałabym wiedzieć jakie mam szanse na przeżycie. Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie doktorze i proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie: Czy po usunięciu całej tarczycy z powodu raka brod. o śred. 0,3 mm i leczeniu I131 oraz po kontroli w Klinice Endokryn. po upływie pół roku/ ponowne podanie mniejszej dawki I 131, kontrolnej /wszystko było ok, mam się zgłosic do kliniki dopiero w 2015 r na bad, kontrolne istnieje możliwośc odrostu tarczycy wraz z rakiem? Jakie badania mm wykonywac by to sprawdzic?Operację miałam w 2012. Do tej pory jestem pod opieka mojej endokr. nie onkologa, czy muszę byc też pod opieka onkologa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Istnieje możliwość odrostu tarczycy wraz z rakiem? - Tego nikt nie przewidzi i na 100% i nie powie, że nie ma takiej możliwości. Zawsze taka możliwości istnieje, ale jest znikoma. Trzeba zgłaszać się na kontrolne wizyty zgodnie z planem obranym przez endokrynologa i onkologa. Jakie badania mam wykonywac by to sprawdzic? - Wszystkie badania jakie powinna Pani przejść na pewno Pani przeszła i trzeba wykonywać badania kontrolne jak zaleci endokrynolog i onkolog. czy muszę byc też pod opieka onkologa? - Radziłbym, aby jeszcze kontrolował Panią oprócz endokrynologa onkolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×