Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie pod skórą wzdłuż żeber


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu przy podnoszeniu ręki mocno do góry zauważyłem zgrubienie pod skórą, coś jakby żyłka, zaczynające się jakieś 2cm w prawo od prawego sutka i biegnące w dół do końca żeber. Przy mocnym podnoszeniu ręki do góry żyłka ta jest widoczna na skórze i czuję lekki ból na dole żeber jakby ta żyłka chciała się oderwać. Nie wiem co to jest ale powstało dosłownie wciągu 2 dni, może ktoś się spotał z czymś taim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny obraz co Rafał zgrubienie które powstało w bardzo krótkim czasie od wysokości sutka i wchodzi w okolice brzucha. Zgrubienie w kształcie żyły ale nie jest żyłą (brak przepływu) widoczne wyraźnie pod skórą po uniesieniu całej ręki do góry nie bolące przy uciskaniu. Byłem u trzech specjalistów : chirurg + USG1 + USG2 i na razie jak dotąd wszyscy rozkładają ręce twierdząc , że nie mają bladego pojęcia co to jest !!!!. W badaniu USG wychodzi jakiś ufoludek o grubości 2-3 mm bez przepływu i nie jest tkanką tłuszczową . Nie widać na USG żadnej patologi w okolicznych tkankach . Najgorzej to umrzeć i nie wiadomo na co :) Nadmienię jeszcze że ok pół roku wcześniej odczuwałem punktowy ból przy naciskaniu na wysokości żeber ale tylko po podniesieniu ręki do góry a po tym czasie urósł z dnia na dzień taki bat podskórny właśnie jaki mam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie pojawiło się około 4-ech dni temu podona żyła biegnie od piersi w dół do końca żeber, gdy podnosze w góre pierś robi się bardziej widoczne i bolesne, pisali panowie rok temu na ten temat... może już wiecie co to jest? proszę o odpowiedz,bardzo się martwie tym bardziej że mam syna który ma dopiero 17 lat i chodzi dopiero do drugiej klasy tecnikum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×