Normy TSH

użytkownik
Ela

Jakie są normy przy określeniu że z tarczycą jest coś nie tak.Konkretnie chodzi mi o TSH.kiedy ten czynnik określa,że jest żle czy dobrze.Pozdrawiam

Reklama
użytkownik
haemophilus

Prawidłowe stężenie TSH to 0,4 - 4,0 mj.m./l. Jednak samo TSH nie wystarcza do jednoznacznego określenia stanu tarczycy. Należy jeszcze wziąść pod uwagę stężenie fT4, czyli wolnej tyroksyny.
Choć uproszczając można powiedzieć, że jeśli TSH *4 to jest to niedoczynność, natomiast poniżej 0,4 nadczynność.

użytkownik
basienka-72

Jesli ja mam tsh 2,67 ilekarz odkryl u mnie horobe hashimoto a normy na wynikach wynosza od 0,4 do 4.jak to jest naprawde.bo czegos tu nie rozomiem.biore hormon w tabletkack 1/2 tablekti dziennie przez 3 miesiace.po tym czasie mam brac 1 w jeden dzien a nastapny 1/2 i tak w kolko.jest to najmniejsza dawka jaka istnieje 25.prosze o odpowiedz

użytkownik
KASIA

Witam ja mam wynik tsh 0,946. proszę napiszcie mi czy on jest dobry czy zły. pozdrawiam

użytkownik
ania

Kasia wynik masz dobry popatrz na normy od 0,4 do 4,0 ma wiekszosc laboratorium a Twoj dochodzi do1,0

użytkownik
basienka-72

Kasia wynik masz dobry popatrz na normy od 0,4 do 4,0 ma wiekszosc laboratorium a Twoj dochodzi do1,0

ja tez mam wynik w normie 2,67 (jesli norma jest 0,4-4,0--?)a jednak biore hormony.jak to jest?lekarka mi powiedziala ze te normy ulegly zmianie.jak jest naprawde?

użytkownik
agunieczka_88

HEJ!Moj wynik tsh w 7tyg ciazy wynosil 7,97 przy normie(0,25-5,0).moj lekarz gin wysłał mnie do szpitala gdzie ponownie zrobili mi badania na tsh i moj wynik juz wynosił 4,56 i przepisali mi LETROX 50. NIEDAWNO JAKIES DWA DNI TEMU ROBIŁAM PONOWNE BADANIA NA TSH I MOJ WYNIK WYNIOSL JUZ 3.08 a obcnie jestem w 20 tyg. chciałabym sie dowiedzieć czy ciazy nic nie grozi i czy taki wynik jest w normie dla ciazy.normy podałam takie jakie mam w wypisie ze szpitala. prosze o szybka odp!

użytkownik
g

Witam. Właśnie odebrałam wynik tsh, który wynosi 4,07 mUl czy jest to wynik prawidłowy. Zakres referencyjny to 0,27 - 4,2 czy na wynik może mieć wpływ przyjmowanie środków antykoncepcyjnych??

użytkownik
Pati

Witam
ja mam takie wyniki :
tsh 5,23

ft3 5.48

ft4 15.87

cholesterol 178
glukoza 92

nie wiem sama co myśleć o tych wynikach, tyję, mam przyspieszone bicie serca,wypadaja mi wlosy i jestem ciagle zmeczona,za pare dni mam wizyte u endokrynologa aha i usg tez mam zrobione,jest niby okey bo tarczyca w normie ale Pani mówiła że do końca nie wygląda tak jak powinna.
z góry dziękuje za każdą odpowiedz

użytkownik
Aneta

Mam wynik TSH 0,01
norma L
co to znaczy???? czy moge zajsc w ciaze???

użytkownik
anula.p

Witam , moje wyniki to tsh 0.441 , ft3 3.44 i ft4 1.82
może orientuje sie ktos ,czy to jest tak w miarę czy tez lepiej udac sie do endokronologa ?? szczerze mówiąc te wyniki zrobiłam 2 mies.temu...
i nie wiem juz czy się zacząć na siebie wkurzac ze przez ten okres nie byłam jeszcze u endo... staram sie także o dziecko a z tarczycą to nie przelewki...czy ktoś mógłby cos doradzic ??
z góry dziekuje

użytkownik
xyz

TSh 0,01 co to znaczy?

użytkownik
kinga

Dzien dobry czy możecie mi pomoc moj TSH wynosi 2,38 czy to duzo czy malo?

użytkownik
ola

Jeżeli norma jest od 0,27-4,2 a mój wynik to 4,75 to mam już powód do obaw?

użytkownik
justynaelk

OOO ja to dopiero mam wynik od dawna nie brałam leków,mam niedoczynność a wynik z wczoraj wynosi 0,07 baaardzo jest chyba zly