Zrosty po operacji torbieli ciałka żółtego na jajniku

u?ytkownik
Joanna

Witam. Mam 32 lata. Cztery miesiące temu miałam operację wyłuszczania torbieli ciałka żółtego na jajniku. Teraz wszystkie badania mam w porządku - ale... Około miesiąc po operacji pojawiły się u mnie piekące bóle lewego jajnika, które promieniują do pachwiny i czasami do nogi. Bóle te są bardzo słabe ale ciągłe. Od czasu operacji robiłam już 3 razy usg i moja lekarka mówi, że wszystko jest ok. Wynik OB też jest niski. Zrobiłam prywatnie markery C125 i wynik jest malutki bo 5. Moje pytanie dotyczy zrostów. Czy możliwe jest by po tej operacji powstały u mnie zrosty i dawały takie objawy? i czy można je wykryć w trakcie usg? Planuję dziecko i te bóle trochę mnie niepokoją - czy mogą zagrozić ciąży? Pozdrawiam:)

Reklama
u?ytkownik
stapler

Czy możliwe jest by po tej operacji powstały u mnie zrosty i dawały takie objawy?
- zrosty mogą powstać, ale raczej nie dają takich dolegliwości
czy można je wykryć w trakcie usg?
- praktyczne żadne badanie nie wykryje zrostów
czy mogą zagrozić ciąży?
- raczej nie
- może ból związany jest z patologią w zakresie kręgosłupa (podrażniony korzeń nerwowy)

u?ytkownik
Malgosia K

Te bole znam ,dokladnie 5 dni temu bylam operowana.Ten piekacy bol spowodowany byl zrostami na prawym jajniku .Meczylam sie 2 lata,zaczelo sie po operacji wyrostka.Podczas zabiegu uszkodzili mi jajnik.Przez 2 lata chodzilam po lekarzach i nikt nie umial mi pomoc,az zdecydowalam z Moja ginekolog ze poddam sie laporoskopi,i to byl strzal w 10.Zrosty .Zycze Ci powodzenia i powrotu do zdrowia.

Twoja odpowiedź