Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Najądrza nie są jednakowej wielkości


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że najądrza w moim przypadku nie są jednakowej wielkości, tzn. na głowa prawego najądrza jest lekko większa niż u prawego (teraz badam najądrze regularnie i nic się nie zmienia). Dodam, że jądro lewe jest nieco jakby szersze od prawego, prawe zaś jest nieco dłuższe. Moje pytanie brzmi, czy różnicowany rozmiar najądrza to normalne? Czy to moja taka uroda? Nigdy nie miałem zapalenia najądrza/jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierówność jąder oraz najądrzy to typowy stan. Anatomia nie jest symetryczna. Zawsze są jakieś odstępstwa od równości. Jeśli taki stan cały czas się utrzymuje i nie ma Pan związanych z tym żadnych dolegliwości to nie należy się przejmować. Jeśli będzie miał Pan jakiekolwiek z tym stanem związane dolegliwości lub cos Pana zaniepokoi najlepiej skonsultować się z urologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 4 miesiące temu miałem operację wodniaka jądra lewego 15mm płynu. Po trzech tygodniach od operacji lekarz stwierdził, że goi się dobrze i obrzęk może utrzymywać się do 6 miesięcy. Dla uspokojenia swojej ciekawości udałem się dzisiaj prywatnie na USG. Oto co wykazało: 1. Jądro prawe 44,1x23,5mm lewe 41,8x23,2 zarysy gładkie echostruktura normoechogeniczna prawidłowa bez zmian ogniskowych jednorodna* 2. Najądrze w zakresie głowy prawe 8,5x6mm lewe 15,1x6,5mm 3. po stronie lewej w okolicy najądrza resztkowy zbiornik płynu wlk. 22,6x11,9mm, poza tym obustronnie ilość płynu w worku mosznowym prawidłowa* 4. Powrózki nasienne w normie, kanały pachwinowe nieposzerzone Niepokoi mnie wielkość najądrza lewego. Czy to normalny stan po operacji? Czy one jest prawidłowe? Nic na ten temat osoba wykonująca USG nie mówiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×