Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nabrzmiały brzuch i ból jajników


Gość asia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, od około tygodnia mój brzuch jest conajmniej trzykrotnie powiekszony, do tego bola mnie jakby jajniki.każdy wysiłek tj. kaszel, chodzenie itp sprawia mi wielki ból w dole brzuch, czuje sie jakby brzuch miał peknąc.Zdażały mi sie takie opuchniecia wczesniej ale szybko mijały a teraz sa non stop.Kilka lat temu miałam dwukrotnie wypalana nadżerke.Była robiona równiez kolonoskopia gdyz lekarze mysleli ze to z powodu jelit ale sie mylili gdyz wszystko jest w normie.Miesiączki mam bardzo nieregularne, kazdy stosunek sprawia mi wielki ból, usg nic nie wykazało.Cóz to moze byc?Jakie ewwentualnie badania mozna wykonac?Czy to moze byc rak?Wiem ze rak jajników bardzo trudno zdjagnozowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno określić co się może dziać. Na pewno w tej sprawie trzeba udać się bezpośrednio do lekarza. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Aby poszerzyć diagnostykę należałoby zastanowić się nad wykonaniem USG całej jamy brzusznej, USG przezpochwowego oraz w celu wykluczenia nowotworu jajnika ocena markera Ca 125. Może to tylko zwykłe wzdęcie brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem ponieważ od pewnego momentu mam strasznie duży i nabrzmiały brzuch staram się odżywiać prawidłowo w mojej codziennej diecie są warzywa. od dłuższego czasu mam problem z bólem żołądka tnz co bym nie zjadła to mnie boli. jeżeli mogę was prosić o poradę to bardzo proszę o pomoc w tej sprawie ponieważ czuję się mało atrakcyjna i mnie to bardzo przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 15 lat, boli mnie lewy jajnik najczęściej, czasem troche niżej jakby macica. To taki bół jakby przed okresem, ale 10 razy bardziej, jak ide i zaboli to nie umiem się ruszac po prostu. Boje się iśc narazie do ginekologa, wolałabym najpierw tutaj si dowiedzieć co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny idzcie do ginekologa jak najszybciej i pozbedziecie sie zludnych opini. Koniecznie poproscie o badanie usg przezpochwowe bo ono jest najbardziej szczegolowe. Moze sie okazac ze to tylko problemy z jelitami a nie kobiecznie sprawy kobiece. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×