Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nerwiak na dłoni


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia odczuwam ból palca środkowego, ból najbardziej nasila się po spaniu, szczególnie gdy śpię z ręką zamkniętą, wtedy musze 15 minut rozprostowywać palec, gdyż nie chce się wyprostować, wczoraj zauważyłem powiększenie od wewnętrznej stronie dłoni, pod palcem - przy kości, wygląda to jak jakiś guzek. Skierowałem się z tym do lekarza rodzinnego, który napisał że jest to nerwiak, oraz skierował mnie do chirurga, niestety wizyte u chirurga mam za półtora tygodnia, a do tego czasu nerwiak zamieni mi się prędzej w nerwicę... Czy mógł by mi ktoś powiedzieć coś na temat tego nerwiaka? Mam 17 lat. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić czy na pewno jest to nerwiak. To dopiero określi dokładnie chirurg w czasie badania. Nerwiaki to bardzo rzadkie zmiany rozrostu łagodnego otoczek nerwów. Raczej według mnie może to być ganglion, który właśnie w taki sposób powstaje, w tym miejscu i takie daje dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem gangliona, miałem już to kiedyś na nadgarstku, ale o dziwo nie bolało :). A jeśli to nerwiak, to czy to coś poważnego? Czy wystarczy tylko zabieg żeby to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..Nerwiak to paskudztwo mam go w lewej ręce przy nadgarstku i na moje nie szczęście uciska mi na nerw:(!ból jest czasami znośny a czasami nie...ciężko jest cokolwiek dzwigać bo ból od razu się pojawia przechodzą okropne ciarki coś w stylu jakby ktoś mnie igłą kuł:/ mam termin operacji ale wiadomo po tej operacji nerwy zostaną naruszone i część dłoni będę miała niesprawna:( guzek rośnie i trzeba się go pozbyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×