Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół policystycznych jajników


Gość Agnieszka Mi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka Mi

Witam szanowny Panie Doktorze rok temu mialam operacje lewego jajnika wynik histopatologiczny brzmi cystis dermoidalis parva ovarii po operacji mam kilkanascie torbieli znow na jajnikach po cierpie na pcos ponadto jeszcze torbiel w yatoce klinowej ktora jest juz mniejsza bylam u neurochirurga i laryngologa ma 9mm w zatoce klinowej CT wyszla plzn ograniczony a rezonans masa torbielowata mam pytanie cyz resekcja klinowa jajnikow to dobre rozwiazanie czy nie_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym musi zadecydować ginekolog, który zna cały obraz kliniczny pacjenta (trzeba też wziąć pod uwagę stężenie hormonów żeńskich we krwi). Dopiero na podstawie całościowych badań zadecydować o dalszym sposobie leczenia - np. rozważyć całkowitą resekcję jajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze potrzebuje pilnie bardzo dobrego endokrynologa czytałam ,iz pan rowniez specjalizuje sie endokrynologią potrzebuje pomocy mam zdiagnozawane Pcos ale płyn z jajnikow przesuwa mi sie z kazdym dniem cyklu i mam torbiele w głowie zanikaja wracają to w zaleznosci dnia cyklu potrzebuje pomocy mam za sobąszereg wizyt u róznych specjalistów moje objawy to płyn w jajnikach obrzeki łuszczyca pogrubienie twarzy płyn ten przesuwa sie z kazdym dniem cyklu co ja mam robic błagam o pomoc mam z badan hormonalnych podwyzszony tylko testosteron i prolaktyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! trzy miesiące temu wybrałam się do ginekologa, zrobiłam cytologię oraz USG dopochwowo, lekarz stwierdził zespół policystycznych jajników, nie mówiąc mi jak mam to leczyć i co to w ogóle jest!. Czy taka diagnoza jest trafna już po jednym badaniu, czy to w ogóle możliwe?? nadmieniam iż zawsze byłam zdrowa, nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem. Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×