Ból splotu słonecznego

u?ytkownik
Jaga

Witam!
Zakładam ten temat ponieważ ten ból, o którym napiszę, trzymal mnie rekordowo ponad 50 minut.

Same bóle mam od około 8-9 lat, w chwili obecnej mam prawie 21 lat. Na początku uznano to za symulację [badania nic nie wykazały], potem lekarz poparł się nerwicą - odrzucone, na koniec depresją [z której wyszłam po mniej jak roku - była związana ze śmiercią rodziców].
Do tej pory dostawałam od pielęgniarza lek na rozkurcz mięśni w pośladek, teraz jednak na przyjazd karetki czekam około 40 minut do godziny -w tym czasie zwykle przechodzi. Dostawałam zastrzyki o krótkiej igle domięśniowe *na zapas*, teraz nie mogą mi ich dawać i stało się to uciążliwe.

Boli mnie bardzo splot słoneczny - czasami przechodzi po 5 czasami po 30 minutach. Sporadycznie trwa to dłużej.
Jest to silny ból, niezależnie od pozycji dosłownie wyję z bólu - boli mnie splot, ale ból promieniuje bardzo silnie na kręgosłup, kark, czasami na dolne partie brzucha.
Ból mnie absolutnie paraliżuje, nie mogę nic robić, usiaść, stać ani leżeć aby nie czuć bólu.

Żaden lekarz nie jest w stanei znaleźć podstawy.

Nie moge ustalić ich pochodzenia - dopadają mnie jak śpię, jak pracuję, jak jestem na uczelni, jak czytam lub oglądam film w domu, jak spaceruję...
Nie mogę też powiedzieć jak czesto wypadają - w ciągu ostatniego tygodnia bolało mnie dwa razy. Poprzednio - ok. 3-4 miesięcy temu. Wcześniej - może więcej jak pół roku. Zdarzało się, że bolało mnie kilka razy w ciągu miesiąca, zdarzało się, że ponad rok nic się nie działo.

Dziękuję za jakiekolwiek rady jeśli nie jak leczyć, to jak radzić sobie z bólem. Żadne tabletki rozkurczowe nie działają - czas aby zaczęły działać to wg ulotki około pół godziny, a czasami to tyle nie trwa.

Dziś mnie boli już drugi raz, akurat zaczęło - ból poprzedni minął około godziny temu...

Reklama
u?ytkownik
Jaga

Chcialam dopisac ze bol trzyma mnie 2 dzien - pogotowie odmowilo pomocy, pani kazala *leczyc sie na glowe* i zaplacic za nieuzasadnione wezwanie. Teraz mam te kilka minut ciszy zanim ból wróci :( Lekarz przyjmie mnie dopiero 24 marca i do tej pory nie wiem co robic.

u?ytkownik
sylwia

Czakra splotu słonecznego Ci się otwiera, być może..
Nie jestem lekarzem.

u?ytkownik
stapler

Aby móc załagodzić bóle trzeba wykryć ich pochodzenie. Trzeba przeprowadzić odpowiednią diagnostykę, aby znaleźć przyczynę dolegliwości. Rozważyć na początku RTG kręgosłupa, USG jamy brzusznej, być może gastroskopię. O wszystkim musi zadecydować lekarz. Leki przeciwbólowe często można dopiero odpowiednio dobrać jak zna się przyczynę bólu.

u?ytkownik
jakub2

Być może przyczyną bólu jest refluks i przepuklina rozworu , a przy tym może pojawiać się arytmia serca oraz skoki ciśnienia , lekarze najczęsciej odnoszą te objawy do chorób serca , co oczywiście nie jest prawdą

u?ytkownik
Karol

Boli mnie splot słoneczny i mam złe samopoczucie. Obudziłem się nagle z tym bólem i z uczuciem gorączki jednak temperatury nie posiadam. Ktoś pomoże?

u?ytkownik
magda

Mam dokladnie to samo co Jaga :( bol jest nie do zniesienia ,zauwazylam ze napady mam po silnym stresie np dwie trzy godziny po zdenerwowaniu ,czyli wychodzi na to ze ma to duzy zwiazek ze stresem .Coz z tego skoro ,nie moge nad tym panowac ,badania usg nic nie wykazaly ,parokrotnie bywalam na pogotowiu ,gdzie podawano mi jakies srodki przeciwbolowe i na tym konczylo sie *leczenie* wracalam do domu obolala z nadzieja ze remisja potrwa dlugo :( wczoraj jednak bylo znacznie gorzej ,mialam okropnie wzdety brzuch ,bole calej jego okolicy ,zadne tabletki nie przynosily ulgi,korzystalam z wc wielokrotnie (biegunka) mdlosci ...nie spalam cala noc ,teraz tez nie czuje sie dobrze jestem cala obolala .Mam 19lat a te bole mam od podstawowki .

u?ytkownik
mateusz

Hej witam boli mnie splot sloneczny ale tylko jak jem gdy cos polykam to strasz nie mnie kuje ale po jakis 10/15 sekundach przestaje i mam spokuj chociarz jak lape powietrze to czasem nie tagrze zatyka czy ktos wie co to moze byc bende wdzieczny za pomoc

u?ytkownik
irenka

Moze to ból spastyczny, poczytaj o ostrym brzuchu, lekarze gdy jest goraczka robia natychmist operacje, albo zapaleniu otrzewnej, sama doszłam do tego, bo jezeli mialam jakas sytuacje nerwową,czulam sciskanie w polowie brzuch, jakby ktos zciagał mnie w pasie sznurkiem, nie mozna wtedy nawet zlapac powietrza, trzeba sie natychmiast polożyc wpozycji embrionalnej czyli skurczonej i wziaść lek rozkurczający miesnie.

u?ytkownik
Dziadek

Mam 73 lata. Miałem ten problem w wieku ok. 35 lat. Wówczas lekarz zalecił mi by za każdym razem brać
NOSPA. Przechodziło po ok. 20-30 minutach. Gdy w moim życiu wszystko się unormowało - problem zniknął.
Rzeczywiście jest to związane ze stresami!
Teraz pojawiło mi się ponownie ale NOSPA pomaga tylko doraźnie.

u?ytkownik
internautka

A mnie na podobne dolegliwosci pomaga na czczo pol szklanki wody Zuber zmieszanej z woda przegotowana.Mialam czesto bole w tej okolicy ,budzilam sie w nocy ,musialam zaczerpnac powietrza i je przez dluzsza chwile przytrzymac bez oddechu,meczylam sie do wyjazdu do sanatorium do Krynicy Zdroj tam lekarz zalecil mi powyzsza wode i czuje sie wspaniale.

u?ytkownik
joanna

Mam podobnie bol w splocie doprowadzil do tego ze nie moge wejsc bez zadyszki na 1 pietro -przyczyna -nerwica serca dostałam dziś od doktora , który bardzo mi chce pomóc , krople MENTOWAL 3 razy dziennie po 5 kropelek zobaczymy dr obiecał ze mi przejda dusznosci , oby bo jest to bardzo męczące...

u?ytkownik
Karina

Mam te same bóle. NOSPA lub Relanium pomagają doraźnie, najskuteczniej gdy łyknę je na początku, tj od razu przy pierwszym objawie bólu.
Czym jest ten ból? Nerwobólem. A dokładniej nerwobólem polegającym na skurczu mięśni podżebrowych (stąd to wrażenie jakby własna klatka piersiowa miała Cie zmiażdżyć).
Nerwoból nie musi się pojawić gdy jesteśmy w momencie stresu, może również po paru tygodniach, miesiącach lub godzinach od nieprzyjemnej sytuacji wskoczyć na nas swoim obezwładniającym bólem.
Leczenie raczej psychologiczne= nauka relaksacji, medytacji, radzenia ze stresem (w tym też rozładowywania wewnętrznych napięć i negatywnych emocji), albo farmakologia (tu raczej wizyty u psychiatry niż chirurga czy neurologa).

(Chodzenie do psychiatry nie jest złą rzeczą. Dbanie o higienę zdrowia psychicznego nie jest złą rzeczą. W krajach mocniej rozwiniętych jest to na równi z pójściem do stomatologa, więc nie obawiajcie się wizyt u tego specjalisty, absolutnie nie ma się czego wstydzić).

u?ytkownik
za a nawet przeciw

Do Karina: (Chodzenie do psychiatry nie jest złą rzeczą)..tak to prawda ale jeśli boli oko i człowiek nie umie opanować bólu (jaskra) to pani doktor odpowiada że ona jest okulistą i trzeba z tym bólem zwrócić się do ...psychiatry- (autentyczne, klinika w Lublinie)

u?ytkownik
Janusz

Mam podobne objawy.
Aktualnie chodzę na różne badania.
Jak na razie przychylam się do diagnozy, że jest to nerwoból.
Jak będę coś więcej wiedział to napiszę