Zgrubienie w pachwinie

u?ytkownik
Damian19902612

Witam ostatnio zauwazyłem ze z prawej strony w pachwinie mam jakies zgrubienie około 2 cm na poczatku bolało teraz nie.Nie jest ono sine skóra normalnego koloru.Z lewej strony w pachwinie tez mam małe zgrubienie ale duzo mniejsze.
Co to moze byc prosze o szybko rade i pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
medicus

Może to być stan zapalny.Trudno jest ocenić na odległość bez badania palpacyjnego lub badania usg.O ile Cię,to niepokoi należy się udać do lekarza.

Reklama
u?ytkownik
Damian19902612

Byłem u lekarza powidział ze jest to naderwane sciegno pozdrawiam

u?ytkownik
Piotr

Od jakiegoś czasu zauważyłem zgrubienie w pachwinie około 2 cm średnicy. Coś jak narośl. Jest twarda jak kość, niebolesna. Wcześniej tego nie zauważyłem czyli może się powiększać. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jakieś pół roku temu podczas grania w piłkę doznałem naderwania mięśnia przywodzącego w pachwinie i właściwie od tego czasu odczuwam lekki dyskomfort przy dłuższym bieganiu lub chodzeniu. Zgrubienie nie boli. Byłem skierowany do Chirurga ale on po badaniu stwierdził że na 90 % nie jest to przepuklina. Inny chirurg ( z którym się skonsultowałem przy okazji wizyty żony w gabiniecie - chirurg znajomy naszych znajomych) stwierdził że to może byc jednak przepuklina. Wizyta kontrolna za 6 tygodni. Nie wiem co mam juz zrobić. Boje sie że to może byc coś niebezpiecznego. Wydawało mi sie że przepuklina jest raczej miekka a to wygląda jak zgrubienie kostne.

Twoja odpowiedź