Zgrubienie w pachwinie

u?ytkownik
Damian19902612

Witam ostatnio zauwazyłem ze z prawej strony w pachwinie mam jakies zgrubienie około 2 cm na poczatku bolało teraz nie.Nie jest ono sine skóra normalnego koloru.Z lewej strony w pachwinie tez mam małe zgrubienie ale duzo mniejsze.
Co to moze byc prosze o szybko rade i pozdrawiam

Reklama
u?ytkownik
medicus

Może to być stan zapalny.Trudno jest ocenić na odległość bez badania palpacyjnego lub badania usg.O ile Cię,to niepokoi należy się udać do lekarza.

u?ytkownik
Damian19902612

Byłem u lekarza powidział ze jest to naderwane sciegno pozdrawiam

u?ytkownik
Piotr

Od jakiegoś czasu zauważyłem zgrubienie w pachwinie około 2 cm średnicy. Coś jak narośl. Jest twarda jak kość, niebolesna. Wcześniej tego nie zauważyłem czyli może się powiększać. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jakieś pół roku temu podczas grania w piłkę doznałem naderwania mięśnia przywodzącego w pachwinie i właściwie od tego czasu odczuwam lekki dyskomfort przy dłuższym bieganiu lub chodzeniu. Zgrubienie nie boli. Byłem skierowany do Chirurga ale on po badaniu stwierdził że na 90 % nie jest to przepuklina. Inny chirurg ( z którym się skonsultowałem przy okazji wizyty żony w gabiniecie - chirurg znajomy naszych znajomych) stwierdził że to może byc jednak przepuklina. Wizyta kontrolna za 6 tygodni. Nie wiem co mam juz zrobić. Boje sie że to może byc coś niebezpiecznego. Wydawało mi sie że przepuklina jest raczej miekka a to wygląda jak zgrubienie kostne.

Twoja odpowiedź