Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogniskowe cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów oraz pojedyncze ogniska martwicy


Gość Iwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Miałam kilka tygodni temu robioną biopsję wątroby- wynik brzmi - Przestrzenie wrotne w normie, naciek zapalny minimalnego stopnia - limfoidalny. Przewodziki żółciowe w normie,. W zrazikach widoczne ogniskowe cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów oraz pojedyncze ogniska martwicy . Włóknienie w normie . Obraz może odpowiadać hepatitis chronica active viralis B minimalis (A-1), fibrosis normalis (F-0). Bardzo się martwię dlatego bym prosiła o interpretację tych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz może odpowiadać przewlekłemu, aktywnemu, wirusowemu zapaleniu wątroby spowodowanemu wirusem typu B, małego stopnia. Włóknienie normalne. Obecnie warto skonsultować się z poradnią hepatologiczną oraz poradnią chorób zakaźnych (duże prawdopodobieństwo, że stan zapalny wątroby jest spowodowany zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy , że wirus jest aktywny czyli może pociągać za sobą jakieś konsekwencje( np. marskość wątroby itp.) ale jest małego stopnia czyli nie tak źle? Jestem cały czas pod opieką poradni hepatologicznej , od 7 lat już mam wisusa. Czy na tym stopniu choroby jest jakieś leczenie , które by zatrzymało aktywność a przynajmniej powstrzymało wirusa?Co to oznacza włóknienie normalne? Martwi mnie ten zapis na moim wyniku - pojedyncze ogniska martwicy?Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×