Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapadnięta klatka piersiowa


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat, i od urodzenia mam zapadniętą klatke piersiową tzn, nie wiem jak to medyczne określić, ale w okolicy mosta mam zagłębienie ( cofnięcie mostka w stronę kręgosłupa), co spowodowało wypchnięcie rzeber do przodu. Chciałbym się dowiedzieć, jak mógłbym *wyprostować* swoją klatkę, żeby wyglądała, tak jak innych. Zmiany te są widoczne i dla mnie dosyć krępujące, dlatego wolałbym to jakoś wyleczyć. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Taki obraz klatki piersiowej nazywa się *szewską*/ *lejkowatą*. Jedynym sposobem naprawy takiej wady jest operacja polegająca na zamocowaniu specjalnego rusztowania wypychającego mostek do prawidłowej pozycji. Tu mniej więcej widać jak to wygląda: http://pl.wikipedia.org/wiki/Klatka_piersiowa_lejkowata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ja też od urodzenia mam zapadniętą klatkę p. i wystające żebra, nie dawno byłam w szpitalu na konsultacji i lekarz zaproponował mi operację która polega na wepchnięciu druta pod klatkę a on ją wypchniwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem (być może w nie co mniejszym stopniu zapadniętą od Twojego przypadku ) klatkę i muszę Ci powiedzieć że w wieku 16 lat zaczeło mi przeszkadzać teraz po 2 latach wyrównała się od pompek i rozpiętek przy czym trzeba przyznać że efekt podkreślają wzmocnione mięśnie klatki *) Pozdrawiam Ps. Chcieć to móc...StreetWorkout *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , robię już naprawdę długo te pompki będzie już ponad rok jak nie więcej i naprawdę nie ma żadnego efektu , lekarz powiedział mój że mam robić pompki rozbudowywać na klatce mięśnie dla mnie to jest głupota , więc co mam robić ? nie wiem jak to wytłumaczyć mam zapadnięcie nie po środku tylko jak jest taki mały dołeczek to właśnie tam mam zapadnięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×