Manometria przełyku

u?ytkownik
annna

Witam mam pytanie bede miec robioną manometrie przełyku z powodu codziennych nudnosci i wymiotów czy pare godzin przed badaniem mogę żuć gumę owocowa??? czy to nie zmieni wyniku? czy moze miec jakis wpływ na wynik bo musze być na czczo? i drugie pytanie gdzie stosuje sie znieczulenie miejscowe podczas tego badania?? znieczulony jest nos??

Reklama
u?ytkownik
stapler

Czy pare godzin przed badaniem mogę żuć gumę owocowa?
- odradzam, może mieć to wpływ na wynik badania pogarszając je
gdzie stosuje sie znieczulenie miejscowe podczas tego badania?? znieczulony jest nos?
- tak znieczula się śluzówkę nosa i ewentualnie gardła ponieważ sondę wprowadza się przez otwór nosowy następnie przez gardło do przełyku

u?ytkownik
Marcin

Witam
Czy ktoś z was miał badanie o nazwie *manometria przełyku*? Wiem na czym polega to badanie, ale chciałbym opinii kogoś kto miał te badanie: czy jest one gorsze od gastroskopii, porównywalne czy też całkiem znośne? Najbardziej boje się momentu przejścia sondy przez nos do gardła - nie umiem sobie tego wyobrazić. Gastroskopia dla mnie jest paskudnym badanie ale dało się wytrzymać i boję się że manometria jest jeszcze gorsza...
Pozdrawiam Marcin.

u?ytkownik
gość

Miałam. Bardzo nieprzyjemny jest tylko sam moment wprowadzenia sondy, ale ogólnie mniej nieprzyjemne niż gastroskopia :)

Twoja odpowiedź