Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w odbycie po usunięciu kości guzicznej


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam 3 lata ból w odbycie ,nie przez hemoroidy tak stwierdził proktolog ...miałam pęknietą kośc guziczną z przesunięciem jej w miednicę,powiem że mam siedząca pracę..... ból już był tak dokuczliwy że poddałam się operacji nie miałam wyjścia.........kość mi usunięto... jestem teraz po operacji 5 tydzień ale mnie nadal boli chore miejsce przy chodzeniu nie mówiąc o siedzeniu ....proszę o pomoc, jakie mam zastosować ćwiczenia, czy skorzystac z jakiej fizykoterapii... bo naprawdę nie wiem ,,,a wiem jedno że to wszystko czasu, za długo czekałam weszłam w przewlekły ból, z góry za odpowiedź slicznie dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno udać się na kontrolę do ortopedy. On powinien zadecydować o dalszym badaniu. Być może w Pani przypadku będzie korzystne wykonanie blokady nerwowej i na pewno zabiegi rehabilitacyjne. O wszystkim powinien zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Rok temu złamałam kość guziczną po około pół roku później lekarze stwierdzili , że trzeba usunąć odłamane dwa kręgi. Jestem już pół roku pa operacji ból który był przed operacją ustąpił ale w zamian pojawił się inny . Boli mnie miejsce operacji kikut który pozostał jest bolesny ale tylko przy dotyku i siedzeniu jak chodzę nic mnie nie boli ale siedzieć nie mogę jestem już po czterech rehabilitacjach które nie dały żadnych efektów a lekarze umywają ręce twierdzą , że nie powinno już nic boleć . Czy ktoś przeszedł coś takiego i jak to się skończyło, proszę napisać bo już nie wiem co mam dalej robić i gdzie udać się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo,,,i na okragło jestem na lekach przeciwbólowych,,,przez ten problem straciłam pracę ,popadłam w depresję i tez wielki znak zapytania???? juz sama niewiem chyba bede musiała zastosować blokadę ,wiem ze to jest ostateczność ale przecież muszę pracować,,,tez prosze o poradę może ktos opisze czy miał taka sytucje bólowa w odbycie i jak sobie z tym poradził /??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda czy ty też jesteś po operacji usunięcia kości guzicznej jeśli tak to jak dawno to było? Mi też proponują blokadę ale jeszcze się wstrzymuje cztery dni temu robiłam rezonans magnetyczny czekam na wynik i zobaczę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem po operacji kości guzicznej ,,w styczniu minęło 2 lata ,przedtem był ból inny taki ze myslałam że się wykończę teraz zaczęło mnie boleć niesamowicie i znowu nie daje sobie rady,,,ja miałam blokady 2 razy była poprawa i tak myslę że chyba znowu pódę no bo co mam zrobić przecież to psychicznie ból wykańcza,,,powiem tak że mnie ta operacja nic nie dała ,,,napisz jaka ty decyzje podjełaś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Magda ja niedawno odebrałam wynik mir z którego zupełnie nic nie wynika ,kazali mi mi zrobić teraz wynik tk zupełnie nie wiem co dalej robić wróciłam do pracy ale ból mnie wykańcza a blokady się boje czy to boli ? teraz staram się o odszkodowanie może tym się trochę pociesze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie blokada to nie boli,,,,to czym zaspakajasz sobie ból???i o kakie odszkodowanie sie starasz??? mnie boli tez nadal w odbycie mówia ze to jest też na tle nerwowym...że trzeba leczyć to lekami antydepresantami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje leki przeciwbólowe to profenid i ketonal duo piszesz ,że boli cię w odbycie mnie nie , ja czuje ból przy siedzeniu , boli mnie kikut który pozostał po usunięciu kości guzicznej i żeby było zabawniej to po operacji jest gorzej niż przed a jeśli chodzi o odszkodowanie to z pzu od nieszczęśliwych wypadków z ubezpieczenia grupowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz te ubezpieczenie dawno wybrałam ....ale widzisz mnie tez najbardziej boli przy siedzeniu nadal przy wyprózniniu ,to jest dokuczliwy ból ale od ketonalu to juz żoładek boli, nadal szukam innego rozwiazania ,ja przez ten ból straciłam pracę bo siedziałam w biurze 8 godz przez 30 lat,co nadal nie mam pojecia,,,a gdzie tutaj zyć do emerytury......pozdrawiam odezwij sie nieraz co słychać u ciebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, czwartego kwietna idę do nowego lekarza tym razem jest to neurochirurg mam nadzieję że on mi coś mądrego powie . Ja też mam prace siedzącą i żeby móc pracować siedząc mam specjalną poduszkę z dziurą dzięki niej jeszcze wytrzymuje siedzenie 8 godzin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam dobrą wiadomość po wizycie u neurochirurga chodzę na terapię manualną jest to dość nieprzyjemne i trochę bolesne ale przynosi efekty po trzech zabiegach zaczynam siedzieć bez poduszki jeszcze trochę boli ale mam nadzieję że kolejne zabiegi to zmienią a co tam u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć masz rację ja też uczęszczałam na taką terpię ale akurat tutaj gdzie mieszkam nikt nie robi tą metodą,musiałabym jeżdzić do Opola ,ale teraz mam inne wydatki ,byłam na zastrzykach i trochę lepiej już tak będzie do końca życia,,,,,,a gdzie mieszkasz że tam jest ta terapia manualna????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja jestem z Wrocławia a tą terapie wykonuje mi neurochirurg do którego aktualnie chodzę (bezpłatnie ) jest trochę lepiej ale nadal boli przy siedzeniu a ja bym chciała żeby już mnie nie bolało ale czy tak kiedyś będzie szczerze mówiąc mam już dość tych zabiegów jutro będzie już 6 a jak długo jeszcze to nie wiem . A jakie ty bierzesz zastrzyki że ci pomogły ? i co mówią ci lekarze co z tym bólem dalej? nie proponowali ci kolejnej operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idę do niego 17 lipca właśnie czekam z niecierpliwośćią, a narazie wzięłam tą blokadę wstrzyknął mi te lidokainę lek znieczulający dostałam zatrzyki offenn noi narazie mniej boli ,teraz zacznę codzić na zabiegi to kółko mi pomaga,a mam pytanie co ci lekarz prponuje następną operację?????nie zauważyłam 2 strony bo bym dawno odpisała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 3 tygodnie temu miałam operację usunięcia całej kości ogonowej. Ból owszem jeszcze jest ale wydaje mi się że łagodniejszy-nie biorę już leków przeciwbólowych.Po usunięciu rehabilitantka powiedziała że należy unikać siedzenia przez ok 6 tygodniu( tyle czasu zabliźnia się kość) Polecam szpital w Otwocku tam z pewnością doradzą co zrobić z kością usunąć czy może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jeszcze chodzę na terapie manualne więc lekarz nie proponował mi bezpośrednio kolejnej operacji ale przy którymś zabiegu coś takiego zasugerował lecz potem dodał że jest to ostateczność . Ja mam usunięte dwa ostatnie fragmenty kości guzicznej wiec zostały jeszcze trzy gdyby mi ktoś zagwarantował że po ich usunięciu siedzenie już nie będzie boleć zgodziła bym się ale takiej gwarancji nikt mi nie da. Pozdrawiam i czekam na dobre wiadomości . KAROLINA a tobie życzę szybkiego powrotu do całkowitego zdrowia napisz jak się czujesz i czy tobie rehabilitacje pomogły czy przed operacją miałaś też złamaną kość guziczną do jakiego lekarza chodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kość była złamana ale szczerze nie wiem jak i kiedy to się stało ( usłyszałam również teorię że mogłam się już z taką urodzić)O rehabilitacji nawet nie było mowy ponieważ nic nie pomoże- kość nadal będzie złamana. Inny lekarz zaproponował zastrzyki sterydowe, z których nie skorzystałam. Kolejny lekarz powiedział że wszystkie czynność typu rehabilitacja, naświetlania zastrzyki dają tylko chwilową ulgę- ból może powrócić. Dlatego też zdecydowałam się na usunięcie.Nie ma gwarancji, że kość która została usunięta była przyczyną bólu-może to być kikut który pozostał. Mam jednak nadzieję że będzie dobrze:) Lekarz który mnie operował to dr Milecki. W Otwocku generalnie specjalizują w * ciekawych* przypadkach.Dziewczyny życzę zdrowia i powrotu do normalnego siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja yteraz becnie chodzę na akupunktury,,,powiem tak szczerze jestem po operacji i nie czuje ulgi ,teraz to jest tak że wstając silne mnie też nogi bolą i nadal szukam pomocy już mnie te bóle męczą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny jak wasza kość ogonowa bo moja nadal boli, przerwałam terapie manualne bo przestały przynosić efekty . Kolejna wizyta u lekarza we wrześniu . Magda a co tobie powiedział lekarz ? Karolina a jak ty się czujesz? Madzia a jakie efekty są po akupunkturze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałam że będzie lepiej. Teraz po dłuższym siedzeniu ciężko mi *płynnie* wstać, miejsce po usunięciu kości nadal boli...a terminarz wizyt w Otwocku na ten rok zamknięty...pod koniec września mam wizytę u siebie w mieście może zaproponują rehabilitacje?Magda czy udało Co się pozbyć tego bólu?I co to jest ta blokada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leczyłam ostatnio tą cześć kości guzicznej w szpitelu leczenia bóli ,dla rewelacja ro bi to P.ani anestezjolog są różne sposoby wsztrzymania yego bólu więć myślę ze każdy powinnień się zdecydować ,,blokada też jest super ale na krótko,teraz muszę znowu się zgłośić do poradni leczenia bóli,,,,,narzie biorę dużo leków ,wymiotuje ,potem jest dobrze ale co mama zrobic życie jest jedno,,,pozdrawiam piszczcie do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po porodzie ( za chwilę będzie już rok) boli mnie kość ogonowa. Przy siedzeniu i czasami podczas spania na wznak. Kilka miesięcy szukałam pomocy. Byłam u trzech neurochirurgów, ale żaden z nich nie miał doświadczenia w tego typu przypadkach. Wreszcie trafiłam na wizytę do Pana Dr. Cabana z Otwocka, który powiedział że trzeba operować. Termin operacji mam na 4.12.12 ale jestem pełna obaw czy na nią iść czy będzie lepiej czy wręcz przeciwnie. Mam siedzącą pracę i myśl o tym że niedługo muszę do niej wrócić (zwolnienie mi się kończy) napawa mnie strachem. Karolina Ty byłaś tam operowana bardzo proszę o twoją opinię. Jak się teraz czujesz jak to wyglądało i czy dochodzisz do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×